Mateusz Żegliński | „Honor”

Krótkometrażowy film fabularny „Honor” Mateusza Żeglińskiego dostał się na ogólnokrajowy festiwal filmowy w Mikołowie.

 

Został zakwalifikowany do konkursu głównego 6. Konkursu Filmów Amatorskich i Niezależnych „Filmowy Skarbnik 2015” w kategorii „Film Niezależny”.

 

Na festiwal nadesłano filmy z całego kraju i ostatecznie wybrano 19 tytułów do konkursu głównego:

http://filmowepoludnie.pl/2015/11/lista-filmow-zakwalifikowanych/

 

Festiwal odbędzie się w dniach 19-21 Listopada w Mikołowie.

 

Mateusz Żegliński jest studentem kierunku Multimedia II stopnia Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów. Film „Honor” zrealizował w Pracowni Filmu Eksperymentalnego pod opieką dr hab. Huberta Czerepoka oraz mgr Roberta Mleczki.

 

Autorem zdjęć do filmu jest Konrad Wujciów, student Multimediów I stopnia, który również jest uczniem Pracowni Filmu Eksperymentalnego.

 

Odtwórcą głównej roli jest aktor Teatru Polskiego w Szczecinie Piotr Bumaj.

W filmie wystąpili również inni szczecińscy aktorzy, Adam Kuzycz – Berezowski i Wojciech Sandach z Teatru Współczesnego, Tomasz Ostach z Teatru Nie Ma oraz filmowy kaskader Tomasz Koszański z Action Academy.

 

Film wsparła NSZZ Solidarność Pomorza Zachodniego w produkcji scen masowych.

 

Opis filmu:

Głównym bohaterem filmu jest narodowiec, którego wartości to „Bóg, Honor i Ojczyzna”. Nie zgadza się na odmienności, które zaprzeczają według niego prawicowym ideałom w które wierzy i odgórnie ustalonemu porządkowi natury. W obronie swoich wartości nie zawaha się naruszyć innych. Film patrzy oczami nacjonalisty. Honor to pojęcie moralności i obyczajowości. Honor to postawa, którą ocenisz przez pryzmat własnych wartości. Inspiracją do napisania scenariusza do tego filmu było opowiadanie Marka Hłaski „Miesiąc Matki Boskiej”.

 

 

Trailer filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=j6U7qfKQ0s0

honor foto 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *