Mateusz Żegliński | „Honor” w Gorzowie

Krótkometrażowy film fabularny „Honor” Mateusza Żeglińskiego z Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie został zakwalifikowany na 4. Festiwal Filmów Frapujących w Gorzowie Wielkopolskim.

 

Na festiwal nadesłano 110 filmów z całego kraju, oficjalną selekcję otrzymało 26 produkcji. Festiwal odbędzie się w dniach 23-25.X. w Gorzowie Wielkopolskim.

 

Mateusz Żegliński jest studentem kierunku Multimedia II stopnia Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów. Film „Honor” wyprodukował w Pracowni Filmu Eksperymentalnego pod opieką dr hab. Huberta Czerepoka oraz mgr Roberta Mleczko jako semestralną pracę zaliczeniową.

 

Autorem zdjęć do filmu jest Konrad Wujciów, student Multimediów I stopnia, który również jest uczniem Pracowni Filmu Eksperymentalnego.

 

W filmie wystąpili aktorzy szczecińskich teatrów:

Piotr Bumaj z Teatru Polskiego w roli głównej oraz Adam Kuzycz – Berezowski i Wojciech Sandach z Teatru Polskiego, Tomasz Ostach z Teatru Nie Ma oraz filmowy kaskader Tomasz Koszański z Action Academy.

 

Film wsparła NSZZ Solidarność Pomorza Zachodniego w produkcji scen masowych.

 

Oto oficjalna lista filmów zakwalifikowanych do festiwalu:

http://www.mosart.pl/page3680

 

honor foto 4

Kadr z filmu „Honor” Mateusza Żeglińskiego

Opis filmu:

Głównym bohaterem filmu jest narodowiec, którego wartości to „Bóg, Honor i Ojczyzna”. Nie zgadza się na odmienności, które zaprzeczają według niego prawicowym ideałom w które wierzy i odgórnie ustalonemu porządkowi natury. W obronie swoich wartości nie zawaha się naruszyć innych. Film patrzy oczami nacjonalisty. Honor to pojęcie moralności i obyczajowości. Honor to postawa, którą ocenisz przez pryzmat własnych wartości.

 

Trailer filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=j6U7qfKQ0s0

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *