Mateusz Żegliński | 19. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Zoom

Film „Marsz” Mateusza Żeglińskiego dostał się na 19. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Zoom – Zbliżenia w Jeleniej Górze.

 

„Marsz” został zakwalifikowany do konkursu głównego do kategorii „Dokument” na którą składa się 15 filmów dokumentalnych z Polski, Iranu, Turcji, Włoch, Hiszpanii, Norwegii i Niemczech.

 

Do konkursu głównego nadesłano ponad 2 tysiące filmów z całego świata, z których wyselekcjonowano razem 74 filmy do trzech kategorii konkursowych: animacja, fabuła oraz dokument.

 

Lista filmów zakwalifikowanych:

http://www.zoomfestival.pl/pods/1996_filmy-w-konkursie-konkurs-glowny

 

Dla mnie wyróżnieniem jest już otrzymanie oficjalnej selekcji tego międzynarodowego festiwalu w związku z tym, że z całego świata nadesłano do selekcji konkursu głównego aż 2226 filmów. – mówi Mateusz Żegliński student Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów.

 

Opis filmu:

Inne spojrzenie na Marsz Niepodległości. Głównym bohaterem jest szczeciński nacjonalista, który dowodzi swoim plutonem. Film opowiada o szczecińskich narodowcach, którzy zabezpieczają i prowadzą Marsz Niepodległości w Warszawie. W jego skład wchodzą członkowie Młodzieży Wszechpolskiej Szczecin sformowani w 23. pluton Straży Marszu Niepodległości.

 

Recenzja krytyka filmowego:

“Interesujący… poświęcony narodowcom, których ”radość” z bycia w grupie objawia swoją grozę”. Artur Zaborski “Magazyn Filmowy.

 

Film powstał w Pracowni Audiowizualnej prof. Kamila Kuskowskiego i dr Zorki Wollny jako jedna z semestralnych prac zaliczeniowych.

 

Zwiastun filmu „Marsz”:

https://www.youtube.com/watch?v=2E2lCvjdh2E&list=PLalyn3vGkTvxa02ObsHotWDNQekM_HF4o

 

Mateusz Żegliński jest studentem kierunku Grafika – spec. Multimedia II stopnia Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów.

 

Festiwal filmowy odbędzie się w dniach 16-21 Lutego 2016 w Jeleniej Górze w Kinie Lot.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *