Małgorzata Szymankiewicz | ,,Lost and Found”

15 października – 30 listopada 2015 | Centrum Sztuki Galeria EL | Elbląg

wernisaż: 15 października 2015 o godz. 18.00

 

Małgorzata Szymankiewicz z Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie prezentuje swoje prace na wystawie indywidualnej w Elblągu.

 

O wystawie pisze Jarosław Denisiuk:

„Malarstwo ostatnich kilkudziesięciu lat zmaga się z trudnością określenia statusu obrazu nieprzedstawiającego, sytuowanego pomiędzy znaczniem symbolicznym a jego materialnością, jako płaszczyzną barwną. Tę problematykę bardzo świadomie porusza Małgorzata Szymankiewicz, uznając, że na swej analitycznej drodze ku źródeł, malarstwo ma jeszcze wiele tak możliwości, jak i niemożliwości. Ważnym elementem refleksji malarskiej Szymankiewicz jest odniesienie się do historycznych już sposobów demaskacji malarstwa definiowanego metafizycznie.

„Obraz nieprzedstawiający nie jest końcem możliwości obrazu, ale paradoksalnie poszerzaniem możliwości jego odbioru […]” – powie autorka.

I rzeczywiście, w pracach Małgorzaty Szymankiewicz dostrzegamy wyartykułowaną dobitnie nierozstrzygalność, którą odbierać należy jako ofertę czysto wizualną i doświadczenie wieloznaczności. To co niejasne, nieuchwytne w statusie obrazu każe każdorazowo pytać o możliwości aluzyjne malarstwa. O jego potencjalną tożsamość abstrakcyjną. […]”

 

 

Więcej informacji:

http://www.galeria-el.pl/news/malgorzata-szymankiewicz-lost-and-found.html

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *