Maestra Ewa Podleś w Akademii Sztuki w Szczecinie | spotkanie z primadonną

10 marca 2017 | piątek | godzina 17.00 | Sala Kameralna | Pałac pod Globusem

Zapraszamy na spotkanie z wybitną śpiewaczką Ewą Podleś. Spotkanie poprowadzi prof. Piotr Kusiewicz. Wstęp wolny.

Ewa Podleś w tym tygodniu poprowadzi kurs mistrzowski dla studentów wokalistyki Akademii Sztuki w Szczecinie. Będzie pracowała z naszą uzdolnioną młodzieżą przez dwa dni. Jej pobyt zostanie zakończony otwartym spotkaniem, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

Ewa Podleś – biografia

Dzięki charakterystycznej barwie głosu o ogromnej skali i biegłości, Ewa Podleś jest powszechnie uważana za najbardziej autentyczny kontralt generacji (Opéra International, Orpheus, Gramophone, The New York Times, The San Francisco Examiner, The Washington Post, Opera News, The Financial Times).

Posiadane możliwości głosowe pozwalają artystce na wykonywanie repertuaru od baroku do współczesności, na najbardziej prestiżowych scenach operowych i estradach koncertowych świata, takich jak La Scala, MET, Covent Garden, le Châtelet, Deutsche Oper, Teatro Liceo, Teatro Real, Carnegie Hall, Lincoln Center, London’s Wigmore Hall, Théâtre des Champs Elysées, Filharmonia Narodowa.
(…) Artystka otrzymała prestiżowe nagrody i wyróżnienia: Dora Marvor Moore za główną rolę w operze Händla „Juliusz Cezar” w Toronto; Nagrodę im. Andrzeja Hiolskiego za tytułową rolę w „Tankredzie” Rossiniego w Teatrze Wielkim w Warszawie; „Złote Berło” za całokształt działalności artystycznej; Złotą odznakę „Gloria Artis”; Nagrodę Fundacji Kościuszkowskiej 2005 za wybitne zasługi dla krzewienia kultury polskiej i amerykańskiej; Medal Zasługi za krzewienie kultury rosyjskiej przyznany przez prezydenta Wladimira Putina. W roku 2004 Ewa Podleś została odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Ewa Podleś dokonała licznych nagrań płytowych, którym przyznano szereg znaczących nagród i wyróżnień. (…)
Grupa prestiżowych międzynarodowych krytyków muzycznych Classic FM Magazine zaliczyła Ewę Podleś do 10 najlepszych głosów mezzosopranowych pierwszej dekady XXI wieku, a Operaarts.com do ekskluzywnego grona 100 operowych legend ostatniego półwiecza. Międzynarodowe Stowarzyszenie Hodowców Irysów z siedzibą w Nowym Jorku nadało w roku 2002 nazwę „Ewa Podleś” specjalnie na jej cześć wyhodowanej odmianie.

Ewa Podleś jest rodowitą warszawianką. Studia wokalne odbyła w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawieu prof. Aliny Bolechowskiej. Jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów, m.in. Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie. Będąc niewątpliwie „obywatelką świata” nieprzerwanie współpracuje jako solistka z Teatrem Wielkim – Operą Narodową i występuje w wielu ośrodkach muzycznych w Polsce. Na stałe mieszka w Warszawie.

Źródło: oficjalna strona internetowa Ewy Podleś: www.podles.pl

Impresariat Krajowy: Biuro Koncertowe Jacek Nędzyński, www.nedzynski.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *