Leszek Żebrowski | Black & white – posters…

wernisaż: 09 lipca 2015 | godzina 19.00 | PIGASUS polish poster galery | Berlin

wystawa: 10 – 31 lipca 2015 | PIGASUS polish poster gallery | Berlin

Leszek Zebrowski z Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie prezentuje swoje plakaty na wystawie indywidualnej w Galerii Pigasus w Berlinie.

Organizatorzy o wystawie:

LESZEK ŻEBROWSKI
jest autorem ponad 400 plakatów wydanych drukiem w dużych nakładach. Część z nich to „Plakat Ubogi”- czarno białe druki, które powstały dzięki własnej technice autora, polegającej na rysowaniu bezpośrednio na płycie offsetowej i odpowiednim jej naświetlaniu. Powstały po 1989 roku, kiedy mecenat państwowy odwrócił się gwałtownie od sponsorowania  kultury. Na ogół są to plakaty do spektakli teatru alternatywnego przeżywającego w tych czasach swój złoty okres oraz do licznych wystaw indywidualnych. To jakby autorska  grafika artystyczna drukowana w niskich nakładach i naklejana na słupy ogłoszeniowe. Powstała dzięki współpracy z drukarzami obsługującymi maszyny offsetowe. „Dla mnie to nie tylko okres eksperymentów, – mówi autor- ale możliwość powiedzenia w tych pracach coś więcej o człowieku, jego psychice i emocjach nawiązując do obrazowania Witkacego, Helnweina i Bacona”. 
Leszek Żebrowski jest kierownikiem katedry Projektowania Graficznego w Akademii Sztuki w Szczecinie oraz laureatem nagród i wyróżnień na wielu międzynarodowych przeglądach sztuki plakatu, m.in. w Warszawie, Moskwie, Teheranie, Mons, Charkowie, Tuluzie, Rzeszowie, Oświęcimiu i Bielsku Białej.
Wystawa jest pierwszą częścią prezentacji twórczości Leszka Zebrowskiego. Druga, kolorowa odsłona nastąpi w sierpniu tego roku.

leszek-zebrowski

Więcej informacji: http://www.pigasus-gallery.de/plakaty-wystawy.htm

Autor plakatu: LESZEK ŻEBROWSKI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *