Koncert zespołu Stahlquartett

6 października | 2016 | godzina 18:00 | Ogród Zimowy | Pałac pod Globusem | pl. Orła Białego 2, 70-562 Szczecin

Pracownia Sztuki w Przestrzeni Publicznej i Muzyki Eksperymentalnej Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów oraz Mediateka, we współpracy z Wydziałem Instrumentalnym zapraszają na koncert zespołu Stahlquartett.

Stahlquartett (Jan Heinke, Alexander Fulle, Peter Andreas, Micheal Antoni) – istniejący od 1999 roku zespół gra na „stalowych wiolonczelach” zaprojektowanych i wykonanych przez Jana Heinke – założyciela i lidera kwartetu. „Stahlcello” to nowoczesny instrument smyczkowy stworzony z myślą o realizacji bardzo wyrafinowanych kompozycji i struktur harmonicznych.

W skład zespołu Stahlquartett wchodzą: wokalista o klasycznym wykształceniu, muzyk z kręgow tzw. „world music”, kompozytor oraz pianista jazzowy. Artyści w swoim repertuarze mają oryginalne kompozycje, jak i adaptacje klasycznych oraz współczesnych utworów.

Jak mówią sami o swojej twórczości:
Koncerty Stahlquartett to równocześnie wydarzenia i pozornie niespektakularne tła muzyczne, które przenikają i wpływają na atmosferę miejsc w sposób właściwy również architekturze. Muzyka stapia się z akustycznym krajobrazem ulic, parków i budynków przemysłowych.

Po koncercie zapraszamy na akcję artystyczną > melons and white wine< w sali 109.

stahlquartett_hd