Koncert Pasyjny STABAT MATER | Piotr Gryska

4 kwietnia 2019 | czwartek |  godz. 19.30 |  Kościół pw. św. Wojciecha |  Plac Zwycięstwa | Szczecin |

 

Koncert Pasyjny w rocznicę śmierci Św. Jana Pawła II

Piotr Gryska – Stabat Mater

utwór skomponowany na orkiestrę kameralną, organy, solistów oraz chór

 

Wykonawcy:

 

Chór Dziecięcy Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego Don-Diri-Don pod  dyrekcją Dariusza Dyczewskiego

Zespół Instrumentalny Musica – w skład zespołu wchodzą nauczyciele instrumentaliści ze szkół szczecińskich. Zespół Musica pracuje pod kierunkiem Anny Strycharczyk.

Soliści:

Sylwia Burnicka -Kalischewska – sopran – profesor nadzwyczajna w Katedrze Wokalistyki Wydziału Edukacji Muzycznej Akademii Sztuki w Szczecinie.

Ewa Filipowicz-Kosińska – alt – profesor nadzwyczajna w Katedrze Wokalistyki Wydziału Edukacji Muzycznej Akademii Sztuki w Szczecinie. Kierownik Katedry Wokalistyki Akademii Sztuki w Szczecinie.

Jakub Stefek – organy – asystent w Katedrze Muzyki Kościelnej Akademii Sztuki w Szczecinie – absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Bartosz Rozdeba – recytacja – student Akademii Sztuki w Szczecinie

Piotr Gryska – Kompozytor

kompozytor i pedagog; ur. 12 maja 1976, Szczecin. W latach 1995-2000 odbył studia w Filii Szczecińskiej Akademii Muzycznej w Poznaniu na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki. W latach 2003-2007 studiował w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na Wydziale Kompozycji i Teorii Muzyki, gdzie uzyskał dwa dyplomy w zakresie specjalności: teoria muzyki (2006) oraz kompozycja.
W latach 2007-2010 wykładał w Szczecińskiej Filii Akademii Muzycznej w Poznaniu. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w Akademii Sztuki w Szczecinie na Wydziale Edukacji Muzycznej. W październiku 2012 roku obronił pracę doktorską w dyscyplinie kompozycja w Akademii Muzycznej w Krakowie.
Jest autorem muzyki wokalnej z przeznaczeniem głównie na chór a cappella, wokalno-instrumentalnej oraz instrumentalnej – kameralnej i symfonicznej. Jego twórczość była prezentowana na Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Witolda Lutosławskiego w Szczecinie, na koncertach poświęconych twórczości młodych kompozytorów w Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy oraz na Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”.
Kyrie Piotra Gryski zostało utrwalone na płycie poświęconej współczesnej twórczości kompozytorów szczecińskich.

Wydarzenie jest dofinansowane przez Miasto Szczecin.

Wydarzenie dofinansowane przez Województwo Zachodniopomorskie.

 

Wstęp wolny!

ZAPRASZAMY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *