Koncert Mikołajkowy

6 grudnia 2014 | godzina 17.00 | Pałac pod Globusem | sala 006

 

Zapraszamy na Koncert Mikołajkowy w wykonaniu studentów z klasy fortepianu prof. Elżbiety Karaś-Krasztel oraz prof. Bogusława Rottermunda.

 

Wykonawcy: Michał Landowski , Kacper Odrobny.

 

Data i miejsce: 06.12.2014, godzina 17:00, Akademia Sztuki (pl. Orła Białego 2) – Pałac pod Globusem – Sala 006

 

W programie utwory solowe, na 4 ręce oraz na 2 fortepiany J. S. Bacha, J. Haydna, W.A. Mozarta oraz F. Schuberta.

 

Wykonawcy:

Michał Landowski jest absolwentem szczecińskich szkół muzycznych: PSM I st. im. Tadeusza Szeligowskiego oraz ZSM II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie fortepianu mgr Teresy Skwierczyńskiej. Jest studentem Akademii Sztuki w klasie fortepianu prof. Bogusława Rottermunda.

Na swoim koncie ma nagrody i wyróżnienia na krajowych oraz międzynarodowych konkursach,  m.in. jest laureatem II nagrody na Międzynarodowym Forum Muzycznym w Wiedniu. Koncertował na wielu festiwalach w kraju, m.in. na Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, XVIII Festiwalu „Muzyka w Sandomierzu” Występował także za granicą, m.in. Lubece i Siegen. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Grzegorza Kurzyńskiego, Jarosława Drzewieckiego  i Kevina Kennera.
Kacper Odrobny – właściwą edukację muzyczną podjął w wieku 17 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Kaliszu w klasie fortepianu Marii Drogiej oraz Krystyny Bujakiewicz. Od października tego roku studiuje fortepian na Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie prof. Waldemara Wojtala. Brał udział w lekcjach mistrzowskich m.in. u Vladimira Slobodyana, Karola Radziwonowicza i Jolanty Reszelskiej. Jest tegorocznym stypendystą Fundacji Edukacji Przedsiębiorczości.

 

Michał Landowski i Kacper Odrobny są także studentami w klasie kameralnej prof. Elżbiety Karaś-Krasztel.

 

Wstęp wolny

 

Zapraszamy!