Koncert Jubileuszowy | 70 lat Chóru Hejnał

16 kwietnia 2016 | sobota | godzina 17.00 | sala Kameralna Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza


W programie znajdą się utwory: m.in. A.Lloyda Webbera, G.Bizeta, G.Rossiniego oraz najpopularniejsze melodie ludowe.

HEJNAŁ wystąpi pod dyrekcją Bogny Thomas Miklas (Wydział Edukacji Muzycznej Akademii Sztuki w Szczecinie) , która prowadzi zespół od ponad 30 lat, a towarzyszyć mu będą kwartet Smyczkowy Vigoroso oraz Żeński Zespół Wokalny BeFour.

Wstęp wolny.

Koncert współfinansowany jest ze środków Miasta Szczecin

 

HEJNAŁ jest najstarszym zespołem śpiewaczym w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim. Powstał w budzącym się z powojennych zgliszcz Szczecinie w lutym 1946 r. jako chór kolejarzy, by już w kwietniu tego samego roku wystąpić podczas pierwszego koncertu.

W 70 letniej historii chór dał ok.1900 koncertów, występując zarówno podczas międzynarodowych festiwali, jak i mniejszych wydarzeń. Posiada w swoim repertuarze muzykę świecką i sakralną.

W ostatnich latach uczestniczył m.in. w takich festiwalach jak: Cantate Barcelona (2011), Balcan Folk Fest w Bułgarii (2012), Cantate Adriatica w San Marino (2013), oraz Music Festival w Wiedniu (2014). Odbył blisko 70 tournée zagranicznych, godnie reprezentując nasz region i kulturę.

Uczestnictwo w prestiżowych imprezach pozwoliło chórowi zdobyć bardzo wiele nagród i wyróżnień. Jest laureatem Nagrody Specjalnej Ministra Kultury i Sztuki za całokształt pracy artystycznej. Odznaczony Złotą Honorową Odznaką Gryfa Zachodniopomorskiego oraz najwyższą Honorową Odznaką Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

 

hejnal plakat

Hejnal_zdjecie_wlasne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *