Komedia erotyczna z plasteliny w reż. Izabeli Plucińskiej powstaje w Pałacu pod Globusem

Akademia Sztuki w Szczecinie gości ekipę filmowa realizującą najnowszy film animowany Izabeli Plucińskiej pod tytułem „Sex dla opornych”. To adaptacja sztuki teatralnej kanadyjskiej autorki Michele Riml. Zdjęcia do filmu trwają od 8 kwietnia. Po dwumiesięcznej przerwie ekipa powróciła do pracy dzięki wsparciu finansowemu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Kolejne minuty produkcji realizowane są w Pałacu pod Globusem, siedzibie Akademii Sztuki w Szczecinie.

 

Autorzy o filmie:

Obraz filmowy jest zabawną, pełną trafnych spostrzeżeń komedią o damsko-męskich relacjach, w której każdy może odnaleźć samego siebie. Plastelina, w której Izabela Plucińska specjalizuje się od wielu lat, pozwala na zabawę formą i wyjście poza realistyczne ramy.

 

„Sex dla opornych” to niemiecko-polsko-kanadyjska koprodukcja filmowa.Zdjęcia do filmu odbywają się w Berlinie i w Szczecinie. Postprodukcją i dystrybucją filmu zajmie się znana kanadyjska agencja National Film Board, która wielokrotnie zdobyła Oscara w kategorii filmów krótkometrażowych. Muzykę do filmu skomponuje ceniony twórca Normand Roger, który m.in. napisał muzykę do sześciu oscarowych filmów. W polskiej wersji językowej głosów udzielą Beata Zygarlicka i Konrad Pawicki. Premiera filmu przewidziana jest na drugi kwartał 2015 r.

 

Polskim producentem filmu jest Fundacja Las Sztuki, Zachodniopomorski Fundusz Filmowy POMERANIA FILM oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Strategicznymi partnerami projektu są Akademia Sztuki w Szczecinie oraz 13 muz.

Alice DSC_0267 DSC_0296 Henry

Sex dla opornych

Reż. Izabela Plucińska

Animacja, 14 min.

Premiera: drugi kwartał 2015 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *