Ked Olszewski | Portrety Potłuczone | Wernisaż

28 kwietnia 2015 | wtorek | godzina 18 .00 | Galeria R+ | Pałac pod Globusem

 

Projekt dotyczy relacji międzyludzkich. To próba plastycznego przedstawienia wzajemnego wpływu między mną a osobami, z którymi jestem w stałym, częstym kontakcie. Przebywając z ludźmi, obcując z nimi przez dłuższy czas, nieświadomie przejmujemy ich nawyki, a z czasem zaczynamy porozumiewać się bez słów. W pewien sposób „zespalamy się”, „przenikamy się” ze sobą, „odzwierciedlamy się” w sobie nawzajem, upodabniamy się do siebie. Ten proces obustronnej wymiany próbuję fotograficznie, i symbolicznie, przedstawić.

 

„Portrety potłuczone” to również zabawa słowem. Potocznie mówi się, że ktoś zachowuje się lub mówi jak „potłuczony”, czyli postępuje absurdalnie, wewnętrznie sprzecznie. Moje „potłuczone wizerunki” też ujawniają takie napięcie. Z jednej strony są bowiem niezgodne z rzeczywistością – przedstawiają nieistniejące postaci, lecz jednocześnie są to portrety hipotetycznie niewykluczone, ponieważ w bezpośredni sposób ilustrują istniejące związki międzyludzkie.

Pod względem technicznym projekt polega na wykonaniu fotograficznych portretów w potłuczonych lub pociętych lustrach, a następnie na wymianie niektórych elementów na fragment odbicia mojej twarzy i zestawieniu tak powstałego, hybrydycznego, wizerunku w całość.

Ked Olszewski

 

Portrety Potłuczone, Ked Olszewski

Portrety Potłuczone, Ked Olszewski

Portrety Potłuczone, Ked Olszewski

Portrety Potłuczone, Ked Olszewski

Wystawa trwa 29.04-16.05.2015

Galeria otwarta wtorek-sobota, godz. 15-19

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *