Katedra Grafiki Artystycznej | Konferencja i warsztaty

Wydział Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie zaprasza do

wzięcia udziału w konferencji internetowej.

 

Konferencja jest częścią projektu, który obejmuje cykl międzynarodowych spotkań zainicjowanych przez Katedrę Grafiki Artystycznej AS w Szczecinie, dotyczących zagadnień kryzysu współczesnej sztuki, a także odrębności i jedności europejskiej myśli artystycznej.

Założeniem projektu, który otworzy konferencja internetowa w dniu 29.XI.2014 r. jest poszukiwanie wartości, dróg i kierunków w najnowszej sztuce.

Obejmuje on również warsztaty i wykłady w AS w Szczecinie oraz innych ośrodkach kultury i nauki z udziałem wykładowców wybranych uczelni i przedstawicieli środowisk artystycznych.

 

W ramach projektu w naszej Katedrze powstaje także Eksperymentalna Pracownia Grafiki Artystycznej, która będzie maiła character badawczy, otwarty zarówno dla absolwentów szkół artystycznych, młodych naukowców, oraz wykładowców innych uczelni, chcących poszerzyć swoje umiejętności i wiedzę w procesie tworzenia nowoczesnego języka artystycznego Jednym z rozważanych zagadnień będzie współistnienie działań multimedialnych z naturalną predyspozycją człowieka do zapisu manualnego. Pierwsze takie spotkanie odbędzie się w dniu 30 listopada 2014r. Osoby, które w tym czasie nie mogą przyjechać do Szczecina mają możliwość przysłania fotografii swoich prac wraz z opisem (tytuł, technika, rok realizacji, format oryginału), powstałych w ostatnich latach do prezentacji na wystawie pokonferencyjnej na adres: marta.kolodziejska@akademiasztuki.eu

Format: 72 dpi, wielkość do 1500 pix na dłuższym boku, w formacie JPG i w kolorze RGB.

 

Koszty noclegu dla osób przyjezdnych zapewniają organizatorzy.

Zgłoszenia udziału w konferencji oraz warsztatach prosimy kierować na adres e-mail:

ewa.czerwinska-romanowska@akademiasztuki.eu do dnia 20.XI.2014 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *