Karolina Stalmachowska – warsztaty dla oboistów i zespołów kameralnych

16 maja 2016 | poniedziałek | sala 006 | Pałac pod Globusem | godzina 13.00 – 17.30

 

W poniedziałek, 16 maja odbędą się warsztaty dla oboistów i zespołów kameralnych z udziałem oboju Akademii Sztuki, które poprowadzi KAROLINA STALMACHOWSKA –

pierwsza oboistka Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, pedagog Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Wszystkich chętnych zapraszamy do sali nr 06 w Pałacu pod Globusem w godzinach 13:00 – 17.30.

 

Warsztaty są bezpłatne!

 

 

Karolina Stalmachowska

Z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Tomasza Miczki. Jest laureatką II nagrody na VII Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Instrumentów Dętych w Warszawie w kategorii trio stroikowe oraz laureatką III miejsca (I i II nagrody nie przyznano) na III Międzynarodowym Konkursie Oboistów i Fagocistów w Łodzi.

Od 2008 roku jest pierwszą oboistką Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, współpracuje również z orkiestrą Sinfonia Varsovia i Orkiestrą Miasta Tychy „Aukso”.

Ma na swym koncie udział w ponad 400 koncertach i kilkunastu trasach koncertowych, szereg nagrań płytowych (Naxos, DUX), muzyki filmowej oraz archiwalnych dla Polskiego Radia.

Pracowała pod batutą Jerzego Semkowa, Stanisława Skrowaczewskiego, Krzysztofa Pendereckiego, Kazimierza Korda, Marka Minkowskiego, Giancarlo Guerrero, Gabriela Chmury Paula McCreesha i wielu innych.

Jest współzałożycielką kwintetu dętego Arbore Art Quintet, w którym na co dzień spełnia się jako kameralistka.

Od roku 2012 jest pedagogiem macierzystej uczelni a także studentką studiów doktoranckich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *