Kacper Odrobny przewodniczącym Forum Studentów Uczelni Artystycznych

 

Kacper Odrobny, student Wydziału Instrumentalnego Akademii Sztuki w Szczecinie został wybrany na Przewodniczącego Prezydium Forum Studentów Uczelni Artystycznych.

 

FSUA to organizacja zrzeszająca samorządy 19 państwowych uczelni artystycznych w Polsce (Akademie Sztuk Pięknych, Akademie Muzyczne, Szkoły Filmowe i Teatralne).

 

„Dla mnie osobiście objęcie stanowiska Przewodniczącego Prezydium jest o tyle ciekawe, że będę miał możliwość zapoznać się z problemem integracji międzyuczelnianej w skali krajowej, jednocześnie udzielając się w naszym Samorządzie pracującym nad sprawą integracji międzywydziałowej w mniejszej skali – zaznacza Kacper Odrobny – Mam nadzieję, że zdobyte doświadczenie, przeniesione pomiędzy tymi dwiema płaszczyznami, przyniesie wszystkim dużo pożytku.”

 

Główne cele Forum Studentów Uczelni Artystycznych to:

 

– nawiązywanie, rozwijanie i utrzymywanie kontaktów między uczelniami,

– wymiana doświadczeń między samorządami,

– podejmowanie wspólnych inicjatyw i projektów, również interdyscyplinarnych

– monitorowanie i reagowanie na problemy z jakimi borykać mogą się samorządy na uczelniach artystycznych

– zabieranie głosu pod ‚wspólnym szyldem’,  w sprawach istotnych dla edukacji artystycznej.

 

Intensywną działalność FSUA rozpoczęła w ubiegłym roku akademickim podejmując kilka istotnych inicjatyw. Kadencja obecnego prezydium będzie trwać 2 lata (2015-2017)

Działa jako jedna z komisji branżowych Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej gdzie może zadbać o to, by interes uczelni artystycznych nie zginął wśród przytłaczającej ilości uczelni innych kierunków.

Prezydium FSUA jest też zapraszane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako jeden z organów rozpatrujących wnioski o dofinansowanie projektów artystycznych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *