Joanna Szumacher | Kobieta na księżycu | spotkanie

16 czerwca 2015 | wtorek | godzina 17.00 | Aula | Książnica Pomorska | Szczecin

 

Książnica Pomorska oraz Pracownia Działania Akademii Sztuki w Szczecinie zaprasza na spotkanie z podróżniczką Joanną Szumacher oraz na prezentację książki fotograficznej “ Kobieta na księżycu” .

Wstęp wolny.

 

Organizatorzy o wydarzeniu:

 

Joanna Szumacher, gość spotkania, 13 i ostatnia osoba, która postawiła swoją stopę na srebrnym globie zaprasza na wędrówkę – opowieść o swojej podróży na Księżyc. 384 403 km to odległość, którą trzeba pokonać aby dostać się na jedynego, ziemskiego satelitę, jedynego do którego podróżowali i na którym wylądowali ludzie. Spotkanie jest rozrachunkiem z wyprawą oraz jej podsumowaniem, ale też wytyczną do kolejnych kroków i poczynań. Jeśli, ktoś ma ochotę na spotkanie z podróżniczką i doświadczyć wraz z nią księżycowych, melancholijnych klimatów, zapraszamy serdecznie do Książnicy. Opis: Wystąpienie performatywne polegające na lekko improwizowanym wygłoszeniu tekstu o rzekomej podróży na Księżyc. Do performansu potrzebna będzie sala  z krzesłami dla zaproszonej publiczności oraz rzutnik wraz z ekranem do wyświetlania na nim zdjęć.

szumacher kobieta

Joanna Szumacher

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Tkaniny i Ubioru. Obecnie studiuje na Akademii Sztuki w Szczecinie. Czynna artystka sztuk wizualnych mająca wystawy i występująca ze swoimi muzycznymi projektami na festiwalach sztuki i w prestiżowych galeriach w Łodzi i w innych miastach w Polsce min. Muzeum Sztuki w Łodzi, Galerii Wschodniej w Łodzi, Pracowni Portretu w Łodzi, Zonie Sztuki Aktualnej w Szczecinie, galerii Starter w Warszawie, galerii sztuki Wozownia w Toruniu, galerii sztuki Entropia we Wrocławiu czy Bunkrze Sztuki w Krakowie. Była redaktorka magazynu rysunkowego „Zeszyt”. Właścicielka labelu -Super- wydającego muzykę eksperymentalną, organizatorka i kuratorka cyklu „Byle do wiosny” odbywającego się w Łodzi oraz wielu innych koncertów. Członkini perfomatywno-muzycznego zespołu Smutne Kobiety oraz Beton, organizatorka i kuratorka wydarzeń artystycznych. Kompozytorka i autorka tekstów.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *