Jarmark Jakubowy | Pałac pod Globusem

24-26 lipca 2015 | Pałac pod Globusem | Szczecin

 

Akademia Sztuki w Szczecinie zaprasza do Pałacu pod Globusem. W czasie Jarmarku Jakubowego przygotowaliśmy dla Państwa trzy nowe ekspozycje, otwieramy galerie, oprowadzamy wycieczki po naszej zabytkowej siedzibie. Wstęp oczywiście wolny! Zapraszamy!

Wycieczki po Pałacu pod Globusem – co godzinę zbieramy grupę i ruszamy zwiedzać:

  • piątek i sobota w godzinach 11.00 – 19.00
  • niedziela między 11.00 a 15.00

 

Na dziedzińcu, czeka na Państwa wystawa prezentująca Akademię. Natomiast galerie w pałacu będą otwarte:

  • w piątek i sobotę w godzinach 11.00 – 19.00
  • w niedzielę między 11.00 a 15.00

 

Galeria Rektorska | PROJEKT = OBIEKT

Galeria Rektorska już od piątku, 24 lipca, zaprasza do obejrzenia nowej wystawy. PROJEKT = OBIEKT to wystawa z cyklu PRIMUS LOCUS prezentująca nagrodzone i wyróżnione prace studentów oraz absolwentów Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie. Tym razem zaprezentujemy projekty wnętrz, mebli, gry planszowej i bolida.

Kuratorka:
Dorota Tołłoczko-Femerling

 

Galeria R+ | Summer in the City

Summer in the City to ekspozycja prezentująca prace dwojga absolwentów Wydziału Sztuk Wizualnych – Hanny Wysockiej i Grzegorza Piasecznego.

Projekt „American Dream” Hanny Wysockiej, to seria grafik wykonanych technikami wklęsłodruku: akwafortą i akwatintą. Jest to zbiór subiektywnie zebranych obrazów  przedstawiających zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, gdzie autorka spędziła sporo czasu w roku 2014. Wspomnienia zatarte przez czas, chęć́ zobaczenia jak największej ilości miejsc w krótkim czasie, a także zamiłowanie do fotografii zarówno cyfrowej jak i analogowej, przyczyniły się̨ do powstania tego cyklu.

Praca dyplomowa Grzegorza Piasecznego „Kalejdoskop” jest wycinkiem rzeczywistości poddanym interpretacji przez autora i subiektywnym obrazem najbliższego otoczenia – zarówno wnętrza pracowni jak i miejsc napotkanych podczas drogi do niej.

dr Małgorzata Kopczyńska, kuratorka galerii

 

Galeria Zona Sztuki Aktualnej

Niezwykłe, irracjonalne, niewytłumaczalne fakty, sytuacje i fenomeny, jak np. stygmatyzm bądź cudowne uzdrowienia budzą silne emocje, wpływają na wyobraźnię, bywają przyczyną umocnienia wiary. Wywołują również kontrowersje, a także odruchy sprzeciwu i krytyki wśród racjonalistów, ateistów czy agnostyków. Samo słowo cud ma zdecydowanie szersze znaczenie, dając możliwość wypowiedzi nie zawężającej się jedynie do tych zjawisk.

 

Wystawa pt. CUD w Zonie Sztuki Aktualnej w Szczecinie jest wizualną częścią projektu artystyczno-badawczego, realizowanego na Wydziale Malarstwa ASP w Gdańsku.

Jego celem jest odniesienie zarówno do zjawisk paranormalnych określanych mianem cudu,  jak też szerokich znaczeń związanych z tym słowem.

Kurator: Krzysztof Polkowski