Jan Bajtlik | POSTERY

9 grudnia 2016 | piątek | godzina 12.30 | Galeria Rektorska | Pałac pod Globusem

 

Galeria Rektorska serdecznie zaprasza na wystawę plakatów zdobywcy wielu nagród w polskich i międzynarodowych konkursach graficznych – JANA BAJTLIKA.

bajtlik_b1_

 

Jan Bajtlik (ur. 1989)

 

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 2013 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem rektorskim, kończąc Grafikę Wydawniczą w pracowni prof. Lecha Majewskiego oraz Projektowanie Książki w pracowni prof. Macieja Buszewicza. Obecnie doktorant na Wydziale Grafiki tejże uczelni. Jest wykładowcą grafiki wydawniczej na wydziale New Media Arts w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.

 

W 2014 roku został stypendystą programu „Młoda Polska” przyznawanego w drodze konkursu przez Ministerstwo Kultury. W 2015 otrzymał nagrodę od Minister Kultury prof. Małgorzaty Omilanowskiej za projekty książek dla dzieci. Tworzy książki dla dzieci, plakaty i ilustracje. Prowadzi także warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i edukatorów. W 2014-2016 przeprowadził i współorganizował 140 warsztatów w Polsce, Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Anglii, Austrii, Moskwie i Macedonii. Swoje prace opublikował m.in. w Time Magazine, The New York Times, Liberation, Courier International, Gazecie Wyborczej, Przekroju, Tygodniku Powszechnym, Architekturze.

 

Laureat licznych nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach graficznych, w tym srebrny medalista 10 Międzynarodowego Triennale Plakatu w Toyamie w Japonii i Biennale plakatu w Meksyku (2016), złotego medalu na Biennale plakatu w Ekwadorze (2016) i dwukrotny laureat konkursów plakatu AMS. Autor aktywnościowej książki o typografii dla dzieci “Typogryzmol” (Wydawnictwa Dwie Siostry) uhonorowanej prestiżową nagrodą Bologna Ragazzi Award w kategorii Non Fiction. Do tej pory książka ukazała się w 6 językach w tym po angielsku („Alphadoodler”) nakładem wydawnictwa galerii Tate Modern.

 

Był prelegentem m.in. na: Typo Berlin, ATypI, ELCAF, Typomania w Moskwie, Typoclub Bern University of the Arts, Element w Warszawie, Fête du Graphisme w Paryżu. Był jurorem w konkursie “Best Book Design from all over the World 2016” w Lipsku, “Książka Roku 2015” PTWK i 16. edycji konkursu plakatu AMS “Szekspir ∞ (2015)”. W 2016 roku miał indywidualną wystawę w Cité internationale des Arts w Paryżu w ramach Fête du Graphisme i rozpoczął współpracę z najbardziej znanym francuskim domem mody – Hermès Paris. Zajmuje się wspinaniem, alpinizmem i bieganiem.

 

www.janbajtlik.com

https://twitter.com/JanBajtlik

https://www.behance.net/JanBajtlik

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *