Kadra WMiNM| „Czysta formalność”

24 czerwca – 9 sierpnia | Galeria Labirynt | Lublin

Otwarcie wystawy: 24.06 (środa), godz. 18.00
Kurator: Marcin Krasny

Prace Małgorzaty Szymankiewicz i Jakuba Czyszczona z Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów prezentowane są podczas wystawy zbiorowej pt. „Czysta formalność” w Galerii Labirynt .

Organizatorzy o wystawie:

„…to obszerna prezentacja sztuki opartej na rozwiązaniach formalnych, będąca wynikiem wnikliwej obserwacji twórczości artystów młodego pokolenia. Formalizm — jak wskazuje Marcin Krasny — jest najbardziej podstawowym językiem artystycznym, dającym przede wszystkim zmysłową przyjemność i estetyczną radość kontaktu ze sztuką, a zdaniem niektórych zapewniający również te najwznioślejsze, transcendentne doznania. W wystawie wezmą udział zarówno artyści już docenieni przez krytykę, publiczność oraz kolekcjonerów, jak i tacy, którzy dopiero niedawno pojawili się na scenie artystycznej, ale ich prace zdążyły wzbudzić żywe zainteresowanie odbiorców.”

 

Na wystawie towarzyszącej w Galerii Labirynt 2 znajdą się miedzy innymi prace Łukasza Jastrubczaka, Łukasza Skąpskiego i Wojciecha Łazarczyka z Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie. Organizatorzy o wystawie:

„Składają się one na wizualny esej o modelu sztuki abstrakcyjnej, o związanych z nim możliwościach, paradoksach i pułapkach, a także o tym, jak to się stało, że polski formalizm przeżył reaktywację. Będzie to opowieść niepozbawiona humoru, a nawet kpiny.”

Więcej: https://www.facebook.com/events/463841260445937/