II Studenckie Triennale Architektury Wnętrz w Szczecinie Cubetura 2016

27 maja – 5 czerwca 2016 | Szczecin

 

CUBETURA to triennale architektoniczne organizowane w Szczecinie. Jest wystawą łączącą w sobie wiele dziedzin luźno tyczących się tematyki designu i architektury. Pierwsza edycja festiwalu obfitowała w serie spotkań, wykładów, paneli dyskusyjnych, pokazów filmowych, warsztatów dla dużych i małych, jednak główna wystawa dotyczyła jedynie projektów Katedry Architektury Wnętrz i Form Użytkowych Akademii Sztuki w Szczecinie. Po trzech latach postanowiliśmy zaprosić do drugiej edycji naszego festiwalu także studentów, wykładowców i absolwentów innych wyższych uczelni plastycznych z Polski.

Wystawy, wykłady, warsztaty, panele dyskusyjne oraz wiele innych festiwalowych atrakcji drugiej edycji CUBETURY odbywać będzie się m.in.: w Centrum Przemysłów Kreatywnych (nowopowstałym centrum w Akademii Sztuki w Szczecinie dającym ogromne możliwości pracy projektowej i wykonawstwa), w OFF Marinie (Szczecińska Przystań Kultury), w Muzeum Narodowym czy w zakamarkach Pałacu pod Globusem – zabytkowej siedziby Akademii Sztuki w Szczecinie. Tym sposobem chcemy pokazać nie tylko przyjezdnym gościom, ale także Szczecinianom, jak szerokie jest spektrum interesujących miejsc w naszym mieście.
Program:

https://www.facebook.com/Cubetura/events
Osiągnięcia CUBETURY:
– W 2014 roku CUBETURA została wybrana przez organizatorów Łódź Design Festiwal jako wystawa towarzysząca. Podczas jej trwania ekipa CUBETURY przeprowadziła także warsztaty dla dzieci wpisane w główny lineup festiwalu.
– W 2016 roku CUBETURA jako jeden z 10. projektów została zakwalifikowana do wystawy KO – Projekt organizowaną przez ASP we Wrocławiu, która ma na celu ukazanie najlepszych projektów powstałych w wyniku kooperacji na polskich uczelniach artystycznych.

Identyfikacja wizualna:

Natalia Kozak
Elżbieta Lubińska
Ewa Majchrzak
Natalia Rachowska
Tomasz Piotr Świtalski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *