II ogólnopolskie spotkanie Urban Sketchers Poland

7-8 listopada 2015 | sobota –niedziela | Poznań

 

W weekend (7-8 listopada) odbędzie się II ogólnopolskie spotkanie Urban Sketchers Poland – grupy dla wszystkich miłośników miejskiego szkicowania. Iga Oliwiak, studentka grafiki (Wydział Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie) jest współorganizatorką wydarzenia. Zaprasza wszystkich studentów Akademii do współpracy:

 

Nie ważne, czy jesteś profesjonalnym czy młodym artystą, hobbistą, dopiero stawiasz pierwsze kroki w rysowaniu – liczy się wyłącznie to, że obserwujesz otaczające Cię miejskie lokalizacje, rysujesz to co widzisz i chcesz dzielić się tym z innymi. Przy okazji masz szansę poznać ludzi podobnych do siebie 🙂
Jeżeli jeszcze nie rysujesz, tylko zastanawiasz się, czy może nie zacząć – to również jest to miejsce dla Ciebie!

Urban Sketchers jest organizacją non-profit mającą na celu szerzenie artystycznych, historycznych i edukacyjnych wartości wynikających z rysowania miejskich lokalizacji, promowanie swoich działań oraz łącznie ludzi na całym świecie, którzy rysują na żywo „na miejscu” (tam gdzie znajduje się to, co rysują) w miejscach gdzie żyją i podróżują.
Chcemy pokazywać świat widziany naszymi oczami przez każdy kolejny rysunek, który tworzymy.

Urban Sketchers Poland jest lokalną grupą tej organizacji i jej celem jest działanie i szerzenie powyższych wartości i idei w Polsce. Członkowie grupy spotykają się spontanicznie podczas lokalnych wydarzeń w miastach na terenie całej Polski.
Pierwsze spotkanie odbyło się w sierpniu w Warszawie. Czas na kolejne miejsce w Polsce, do którego mamy nadzieję przybędziecie licznie mimo chłodniejszych już dni 🙂 Lokalizacje będą zaplanowane tak, abyśmy mogli porysować zarówno na dworze (jeżeli pogoda dopisze) jak i w środku (jeżeli będzie zbyt chłodno lub mokro).

 

Link do wydarzenia:  https://www.facebook.com/events/980215472036239/permalink/988865217837931/

Link do fanpage’a organizacji: https://www.facebook.com/urbansketcherspoland/?fref=ts

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *