ICELAND ON ROAD | prezentacja

7 marca  2016 | poniedziałek | godzina 18.30 | sala konferencyjna CPK | Akademia Sztuki w Szczecinie | pl. Orła Białego 2
Wędruj długo, a zwątpienie Cię osamotni. Wędruj długo, a wszystko stanie się jasne.

ICELAND ON ROAD

Zapraszamy na prezentację roboczych materiałów zgromadzonych podczas podróży dookoła Islandii.

Idea ciągłego bycia w drodze towarzyszyła nam od początku planowania projektu. W ciągu 12 dni udało się nam przejechać całą wyspę, zaczynając i kończąc w tym samym punkcie. Zatoczyliśmy pętlę w czasie i przestrzeni.

Islandia jest wyspą i labiryntem – wystarczająco dużym, by się zgubić, i wystarczająco małym, by się odnaleźć. To sposób, w jaki należy używać tej wyspy. Przychodzę tu, by znaleźć swoje miejsce w świecie. Islandia jest czasownikiem, a czynnością,  jaką opisuje,  jest dośrodkowywanie (to center). Jest tam labirynt, niezbyt daleko od wejścia do środka ziemi. Właściwie nigdy go nie widziałam, aczkolwiek jego istnienie tu jest nieuniknione. (…) To, czym jest ta wyspa, określa Cię. Dopóki się nie zatrzymasz, nie zginiesz w labiryncie, choć takie możesz odnieść wrażenie. Labirynt wymazuje wszystkie różnice. Dezorientacja przychodzi szybko. Twoje rozumienie miejsca załamuje się. Twoja relacja ze światem staje się wątła. Wędruj długo, a zwątpienie Cię osamotni. wędruj długo, a wszystko stanie się jasne.

Roni Horn
ICELAND ON THE ROAD

Agnieszka Kucharska, Ola Zielińska, Teresa Otulak, Marta Hryniuk, Artur Rozen, Uadzimir Pazniak, Maciej Nowacki, Rafał Żarski, (Jakub Czyszczoń, Wojciech Łazarczyk).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *