Hubert Czerepok | Wymazujemy mowę nienawiści

8-9 maja 2015 | Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN | Warszawa

Hubert Czerepok, wykładowca na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie, artysta sztuk wizualnych, autor rysunków, filmów, obiektów i instalacji pracować będzie w Muzeum POLIN nad nową instalacją artystyczną. Będzie to stalowe ogrodzenie, na które zamiast tradycyjnych szczebli czy ornamentów będą składać się uwiecznione w metalu frazy mowy nienawiści skopiowane z polskich murów. Artysta będzie je nanosił na siebie i splatał – aż zatrze się ich czytelność i przekaz i zostaną unicestwione.

8 i 9 maja Hubert Czerepok poprowadzi warsztaty dotyczące mowy nienawiści. Uczestnicy warsztatów zajmą się hasłami„zdjętymi” z murów budynków na terenie dzielnicy, gdzie znajduje się Muzeum POLIN.

Nawiązując do swojej planowanej instalacji, artysta zaprosi do wspólnej refleksji, czy i jak za pomocą działań artystycznych można walczyć z pojawiającą się na naszych podwórkach mową nienawiści. Szczególnie serdecznie zapraszamy mieszkańców Dzielnicy Wola.

Warsztaty są bezpłatne. Odbędą się w dniach: 8 maja, godz. 18:00 – 20:00 i 9 maja, w godz. 11:00 – 14:00.

Zapisy mailowo na adres: rezydencje@polin.pl
Decyduje kolejność zgłoszeń.
Prezentacja projektu – spotkanie z artystą | 14 maja 2015 | godzina 18.00

Spotkanie z Hubertem Czerepokiem poprowadzi dr hab. Waldemar Kuligowski z Zakładu Studiów nad Kulturą Współczesną UAM.

Program „Muzeum Otwarte – edukacja w działaniu” jest realizowany w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”. Realizacja projektu dzięki wsparciu udzielonemu z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *