„Honor” Mateusza Żeglińskiego na 8. LGBT Film Festival 2017

Film fabularny „Honor” Mateusza Żeglińskiego trafił do programu 8. LGBT Film Festival 2017. Zostanie zaprezentowany w siedmiu miastach Polski w bloku krótkometrażowych polskich filmów. Festiwal rozpoczyna się 21 kwietnia w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie oraz w Katowicach. Jest to największy w Polsce tematyczny festiwal filmowy dotyczący mniejszości seksualnych.

Link do publikacji na oficjalnej stronie festiwalu:
https://web.facebook.com/LGBTfestival/photos/a.197796470320460.31815.183728761727231/996967777069988/?type=3&theater

Opis filmu fabularnego „Honor”:
Inspiracją do stworzenia tego filmu było opowiadanie Marka Hłaski „Miesiąc Matki Boskiej”. Głównym bohaterem filmu jest nacjonalista, który nie zgadza się na odmienności, które według niego zaprzeczają jego ideałom. Film patrzy oczami radykała, który w imię swoich wartości nie zawaha się zaatakować to czego nie akceptuje. Honor to postawa, którą ocenisz przez pryzmat własnych wartości.

Wyróżnienia filmu:
Pierwsza nagroda „Złote Serce” 17. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Nieprofesjonalnych „Kochać Człowieka” 2016 w Oświęcimiu.

Najlepszy film Szczecin European Film Festiwal 2015 w kategorii „Zachodniopomorskie Shorty” – konkurs regionalny dla filmów krótkometrażowych z Województwa Zachodniopomorskiego.

Film został zrealizowany na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów w Pracowni Filmu Eksperymentalnego pod opieką dr hab. Huberta Czerepoka i mgr Roberta Mleczki. W roli głównej występuje Piotr Bumaj, aktor Teatru Polskiego w Szczecinie. Autorem zdjęć do filmu i postprodukcji obrazu jest Konrad Wujciów, student Grafiki specjalność Multimedia I stopnia.

Mateusz Żegliński jest absolwentem studiów magisterskich Grafika specjalność Multimedia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *