„GRAFIKA POD CHOINKĘ”

12 grudnia (sobota) 2015 r., godz. 11-15, Ogród Zimowy, Akademia Sztuki w Szczecinie

Jest to już czwarta odsłona akcji artystycznej organizowanej przez Katedrę Grafiki Artystycznej Akademii Sztuki w Szczecinie. Poprzednie edycje cieszyły się nie tylko wielkim powodzeniem wśród uczestników, ale także stanowiły atrakcję od strony medialnej, pokazując szeroką aktywność Akademii Sztuki w Mieście oraz wielkie zaangażowanie wykładowców i studentów w działalność pozauczelnianą.

Grafika pod choinkę to jednodniowe warsztaty artystyczne, mające na celu promocję Akademii Sztuki w przestrzeni Miasta oraz wspaniałą, twórczą zabawę dla młodszych i starszych. Zaproszeni są wszyscy ci, którzy w przyjemnej, przedświątecznej atmosferze chcieliby poznać tajniki wybranych technik graficznych i z ich pomocą stworzyć wyjątkowo oryginalny prezent świąteczny dla bliskiej osoby.

Podczas kilkugodzinnych zajęć uczestnicy warsztatów, z pomocą wykładowców i studentów Katedry Grafiki, samodzielnie przygotują prezent świąteczny wykonany techniką wypukłodruku przy użyciu gotowych matryc/stempli.

Z doświadczeń poprzednich akcji Katedry Grafiki Artystycznej wynika, że rodzicie bardzo chętnie angażują się w pomoc swoim pociechom, nierzadko samodzielnie wykonując oryginalne grafiki! Jest to wspaniała okazja do spędzenia czasu w twórczy sposób ze swoimi bliskimi. Efektem końcowym będą oryginalne i własnoręcznie przygotowane torby, koszulki oraz poszewki na poduszki, które staną się własnością Autora. W trakcie trwania akcji artystycznej organizatorzy przewidują słodki poczęstunek oraz napoje.

Jednodniowe warsztaty skierowane są do dzieci pracowników Akademii Sztuki w Szczecinie.
W warsztatach może wziąć ok. 30-stu małych artystów. Studenci i wykładowcy będą brali aktywny udział w przygotowaniach podczas pracy z dziećmi.

Wykonujemy odbitki gotowymi stemplami. Każda koszulka, torba lub poszewka będzie miała w środku kartonik spięty klamerkami – ułatwiający opracowanie nadruku.

Organizacja pracy przewiduje stworzenie pięciu wysp, z czego jedna przeznaczona jest dla dzieci, cztery pozostałe to stanowiska do nakładania farby. Do każdej wyspy przypisana jest określona ilość stempli, które nie mogą wyjść poza jej obręb ze względu na niebezpieczeństwo mieszania się farb. Operujemy kolorem czarnym, czerwonym, zielonym i żółtym, jako symbolami Świąt Bożego Narodzenia, ale i dla ułatwienia i usprawnienia pracy. Na każdej wyspie dziecko może wykonać część swojego dzieła. Przechodząc od wyspy do wyspy powstaje jednolity, gotowy nadruk na koszulce lub torbie.

Po zakończeniu prac wieszamy wszystkie koszulki, torby i poszewki na rozciągniętym sznurku do wyschnięcia, ale także do atrakcyjnego zdjęcia, które również dla dzieci stanowić będzie pamiątkę. Zdjęcie będzie zamieszczone na głównej stronie Akademii, z możliwością jego ściągnięcia na własny komputer. Podczas trwania akcji przewidziany jest poczęstunek w postaci gorących oraz zimnych napojów (kawa, herbata, soki) oraz drożdżówki dla każdego uczestnika.

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem – grafikapodchoinke@akademiasztuki.eu

GRAFIKAplakatmaly

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *