Galeria R+ zaprasza na wernisaż wystawy „Struktury asocjacyjne”.

Wystawa czynna do 7 lutego 2017.

Wystawa obiektów Agaty Kosmacz i Doroty Tołłoczko-Femerling.

„Struktury asocjacyjne”, jak piszą autorki prac „są naszymi osobistymi strukturami wynikającymi z topografii przestrzeni personalnych, nakładających się na siebie od czasów wspólnych studiów. Prezentowane prace dotykają stanów emocjonalnych i wrażeniowości opartych o relacje światłocieniowe, tektonikę materii oraz zależności czasoprzestrzenne. Jako takie pozostają w polu interpretacji odbiorcy.”

Agata Kosmacz
Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie (obecnie Akademia Sztuki w Szczecinie). Studiowała również historię sztuki na UMK w Toruniu. Dyplom obroniła w pracowni Grzegorza Marszałka pod kierunkiem Danuty Dąbrowskiej-Wojciechowskiej.

Zajmuje się projektowaniem wydawnictw książkowych i książką artystyczną. Pracuje na kierunku wzornictwo ZUT w Szczecinie.

Dorota Tołłoczko-Femerling
Absolwentka PLSP im. Constantina Brancusi w Szczecinie oraz Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie (obecnie Akademia Sztuki w Szczecinie). Dyplom magisterski pt. „Projekt kalendarza miejskiego” obroniła w 2006 r. Była to praca interdyscyplinarna, łącząca grafikę użytkową i rzeźbę, powstała pod kierunkiem Danuty Dąbrowskiej-Wojciechowskiej, Ryszarda Wilka oraz Grzegorza Marszałka. Asystentka w Pracowni Rzeźby i Transformacji Cyfrowych Wydziału Sztuk Wizualnych w Akademii Sztuki w Szczecinie.

Zajmuje się rzeźbą, działaniami w przestrzeni oraz grafiką projektową.

Kuratorka: Małgorzata Kopczyńska

Galeria R+ jest otwarta od wtorku do soboty, w godzinach 15.00 – 19.00.
Wstęp bezpłatny.

Wydarzenie na FB – https://www.facebook.com/events/1230161223741730/

struktury asocjacyjne - plakat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *