Galeria R+ | Holiday Posters

W kwietniu 2016 roku mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć prof. Yasuyuki Saegusa z Sojo University z Japonii. Wystawa jego plakatów dedykowanych teatrowi Butoh cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem.

Obecnie mają Państwo okazję obejrzeć prace studentów prof. Saegusy.

Są to plakaty wykonane przez studentów wzornictwa z Wydziału Sztuki Uniwersytetu Sojo, które były projektowane głównie podczas zajęć. Wystawa została zrealizowana dzięki pomocy przyjaciela profesora, wykładowcy Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie prof. Tomasza Wendlanda. Plakaty reprezentują różne gatunki i motywy charakterystyczne dla każdego ze studentów, ale łączy je wszystkie jedna cecha: są to plakaty bez słów. W planach dalszej współpracy z Sojo University jest pokaz plakatów projektowanych z naciskiem na tekst i słowo.

Oprócz plakatów mogą Państwo obejrzeć projekcję multimedialną projektów ilustracji i grafik utrzymanych w stylistyce mangi.

Wystawa obejmuje również wybór prac wykładowców WSW: prof. Ireneusza Kuriaty i dr Agnieszki Dajczak oraz Piotra Depty, absolwenta WSW i Katarzyny Czarnogreckiej, studentki III roku.

Jest to rodzaj graficznego dialogu z japońską sztuką projektową oraz wakacyjną tematyką wystawy Holiday Posters.

 

Kurator – Małgorzata Kopczyńska

Wystawa czynna do 31 sierpnia 2016 r.

Więcej info na https://www.facebook.com/events/1208382912519760/

holidayposters

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *