Filmy Mateusza Żeglińskiego na 45. Lubuskim Lecie Filmowym

Filmy Mateusza Żeglińskiego zostaną zaprezentowane na najstarszym festiwalu filmowym w Polsce – 45. Lubuskie Lato Filmowe, który odbywa się od 1969 roku w Łagowie. Krótkometrażowy „Siłacz” został zakwalifikowany do konkursu głównego do kategorii dokumentalnej wraz z filmami pełnometrażowymi i profesjonalnymi produkcjami cenionych dokumentalistów z Europy.

Lista konkursowych dokumentów:
http://www.llf.pl/konkurs-dokumentalny2016/

„Siłacz” jest dokumentalnym portretem człowieka o wielkiej sile. Film powstał na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów w Pracowni Fotomediów pod opieką dr hab. Łukasza Skąpskiego i mgr Pawła Kuli.

„Siłacza” można zobaczyć w internecie:
https://www.youtube.com/watch?v=s_tdhIW7jFA

Drugim filmem Mateusza Żeglińskiego prezentowanym na 45. Lubuskim Lecie Filmowym jest film fabularny „Honor”, który zostanie zaprezentowany poza konkursem w bloku filmów krótkometrażowych.

W roli głównej występuje Piotr Bumaj z Teatru Polskiego w Szczecinie, który wciela się w postać nacjonalisty. Autorem zdjęć do filmu jest Konrad Wujciów, student kierunku Grafika spec. Multimedia I stopnia. Film „Honor” powstał na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów w Pracowni Filmu Eksperymentalnego pod opieką dr hab. Huberta Czerepoka i mgr Roberta Mleczko. Inspiracją do stworzenia filmu było opowiadanie Marka Hłaski „Miesiąc Matki Boskiej”.

Program festiwalu:
http://www.llf.pl/wp-content/uploads/2016/06/program-llf-2016-A3-dodruku.pdf

Mateusz Żegliński jest studentem kierunku Grafika – spec. Multimedia II stopnia Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów.

fotos silacz0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *