Film „Honor” Mateusza Żeglińskiego dostał się na 9. Festiwal Kina Offowego „Filmoffo”

15-16 kwietnia 2016 | Opole Lubelskie

Krótkometrażowy film fabularny „Honor” Mateusza Żeglińskiego dostał się na 9. Festiwal Kina Offowego „Filmoffo”.

Z pośród 100 nadesłanych filmów z całego kraju wybrano 18 tytułów wśród których znalazły się filmy fabularne, dokumentalne oraz animacje. W ścisłym wyselekcjonowanym gronie znalazły się filmy dyplomowe ze szkół filmowych oraz film fabularny naszego studenta kierunku Grafika spec. Multimedia.

Lista zakwalifikowanych filmów

Festiwal odbędzie się w dniach 15-16 kwietnia 2016 w Opolu Lubelskim.Mateusz Żegliński jest studentem studiów magisterskich Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów. Film „Honor” zrealizował w Pracowni Filmu Eksperymentalnego pod opieką dr hab. Huberta Czerepoka i mgr Roberta Mleczki. Autorem zdjęć do filmu jest Konrad Wujciów, student kierunku Grafika spec. Multimedia I stopnia.

Odtwórcą głównej roli jest Piotr Bumaj, aktor Teatru Polskiego w Szczecinie. W filmie wystąpili również inni szczecińscy aktorzy, Adam Kuzycz – Berezowski i Wojciech Sandach z Teatru Współczesnego, Tomasz Ostach z Teatru Nie Ma oraz filmowy kaskader Tomasz Koszański z Action Academy.

Film wsparła NSZZ Solidarność Pomorza Zachodniego w produkcji scen masowych.

Opis filmu:
Inspiracją do stworzenia tego filmu było opowiadanie Marka Hłaski „Miesiąc Matki Boskiej”. Głównym bohaterem filmu jest narodowiec, który nie zgadza się na odmienności, które według niego zaprzeczają jego ideałom. W imię swoich wartości może On zaatakować to czego nie akceptuje. Film patrzy oczami nacjonalisty. Honor to postawa, którą ocenisz przez pryzmat własnych wartości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *