Film „Honor” Mateusza Żeglińskiego dostał się na 5. Suspense Film Festival w Kołobrzegu

Film „Honor” Mateusza Żeglińskiego dostał się na 5. Suspense Film Festival w Kołobrzegu. Został zakwalifikowany do konkursu studenckiego krótkometrażowych filmów fabularnych „First Shot”. Film naszego studenta będzie rywalizować z produkcjami z polskich szkół filmowych. „Honor” jest jedynym zakwalifikowanym filmem z uczelni artystycznej.

Lista wyselekcjonowanych czternastu filmów konkursu „First Shot”:
http://sensacyjnelato.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=112&Itemid=576

Pokaz konkursowych filmów, w tym „Honoru”, będzie można zobaczyć w sobotę 9 lipca o 19.00 w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu.

Opis filmu:
Inspiracją do stworzenia tego filmu było opowiadanie Marka Hłaski „Miesiąc Matki Boskiej”. Głównym bohaterem filmu jest narodowiec, który nie zgadza się na odmienności, które według niego zaprzeczają jego ideałom. Film patrzy oczami nacjonalisty. Honor to postawa, którą ocenisz przez pryzmat własnych wartości.

Odtwórcą głównej roli jest Piotr Bumaj, aktor Teatru Polskiego w Szczecinie. W filmie wystąpili również inni szczecińscy aktorzy, Adam Kuzycz – Berezowski i Wojciech Sandach z Teatru Współczesnego, Tomasz Ostach z Teatru Nie Ma oraz filmowy kaskader Tomasz Koszański z Action Academy.

Mateusz Żegliński jest studentem studiów magisterskich Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów. Film „Honor” zrealizował w Pracowni Filmu Eksperymentalnego pod opieką dr hab. Huberta Czerepoka i mgr Roberta Mleczki. Autorem zdjęć do filmu jest Konrad Wujciów, student kierunku Grafika spec. Multimedia I stopnia.

Film wsparła NSZZ Solidarność Pomorza Zachodniego w produkcji sceny masowej.

honor foto 5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *