„Film fabularny „Honor” Mateusza Żeglińskiego dostał się do finałowego etapu Short Competition Sundance Film Festival 2016: London.

„Film fabularny „Honor” Mateusza Żeglińskiego dostał się do finałowego etapu Short Competition Sundance Film Festival 2016: London.

Do finału jurorzy konkursu wybrali 10 filmów krótkometrażowych z Polski. Finałowe tytuły walczą o dwie nagrody, pierwszą przyznają jurorzy dla najlepszego filmu, który zostanie pokazany podczas festiwalu w Londynie. Drugą jest nagroda publiczności, którą przyznają internauci poprzez głosowanie online. Głosy na film naszego studenta można oddawać do 4 maja pod tym adresem internetowym, gdzie również można zobaczyć film „Honor” pierwszy raz w sieci:

http://www.sundancechannel.pl/scshorts/

Mateusz Żegliński jest studentem studiów magisterskich Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów. Film „Honor” zrealizował w Pracowni Filmu Eksperymentalnego pod opieką dr hab. Huberta Czerepoka i mgr Roberta Mleczki. Autorem zdjęć do filmu jest Konrad Wujciów, student kierunku Grafika spec. Multimedia I stopnia.

Odtwórcą głównej roli jest Piotr Bumaj, aktor Teatru Polskiego w Szczecinie. W filmie wystąpili również inni szczecińscy aktorzy, Adam Kuzycz – Berezowski i Wojciech Sandach z Teatru Współczesnego, Tomasz Ostach z Teatru Nie Ma oraz filmowy kaskader Tomasz Koszański z Action Academy.

Film wsparła NSZZ Solidarność Pomorza Zachodniego w produkcji scen masowych.

Opis filmu:
Inspiracją do stworzenia tego filmu było opowiadanie Marka Hłaski „Miesiąc Matki Boskiej”. Głównym bohaterem filmu jest narodowiec, który nie zgadza się na odmienności, które według niego zaprzeczają jego ideałom. Film patrzy oczami nacjonalisty. Honor to postawa, którą ocenisz przez pryzmat własnych wartości.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *