Fash’n’Act | charytatywny pokaz mody

16 czerwca 2018 | sobota | godzina 16.00 | Trafostacja Sztuki w Szczecinie
Projekt Fash’n’Act, to charytatywny pokaz mody organizowany przez młodzieżówkę Interact Szczecin International, która jest częścią Rotary International. Inicjatywa powstała w potrzebie pomocy chorej na ostrą białaczkę szpikową Gabrieli Maculewicz. 
 
Projekt Fash’n’act to idea składająca się z dwóch etapów, pierwszy to warsztaty projektowania na które od marca do maja uczęszcza młodzież szkolna ze Szczecina przygotowując swoją własną kolekcję ubrań  pod czujnym okiem studentów Akademii Sztuki w Szczecinie – Manueli Koreckiej, Konstancji Kaźmierczyk, Zuzanny Wasilkowskiej. Zwieńczeniem warsztatów jest charytatywny pokaz mody. Modelami na pokazie są szczecińscy licealiści wybrani podczas castingów. Pokaz Fash’n’act jest także okazją do zobaczenia kolekcji ubiorów autorstwa studentów I i II roku specjalności Projektowanie Ubioru na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki.
Na potrzeby warsztatów powstały trzy grupy projektowe Go to Bollywood, Go to Future, Go to My Mind. Przewodnią tkaniną stał się dżins, który poddany różnym zabiegom otrzyma nowe życie.
Mentorem artystycznym wydarzenia została Anna Gregorczyk – projektantka mody i wykładowczyni na Akademii Sztuki w Szczecinie. 
 
W tym roku finał odbędzie się 16 czerwca w Trafo.