Emancypacja | konferencja filozoficzna

„Emancypacja: Wyzwania na Skrzyżowaniu Amerykańskiej i Europejskiej Filozofii” to filozoficzna konferencja i interaktywny projekt internetowy zawierający galerię artystyczną wspierane przez Wydział Malarstwa i Nowych Mediów oraz Mediatekę Akademii Sztuki w Szczecinie.

Fizyczna konferencja poświęcona różnym kontekstom emancypacji odbędzie się w dniach 26-28 luty na Fordham University, Lincoln Center Campus w Nowym Jorku. Konferencja jest finansowana przez Towarzystwo na Rzecz Rozwoju Filozofii Amerykańskiej (Society of Advancement of American Philosophy), Centralno-Europejskie Forum Pragmatystyczne (Central European Pragmatist Forum) i Towarzystwo Pragmatystyczne z Nowego Jorku (New York Pragmatist Society).

Organizatorami są: Prof. Judith Green (Fordham University), dr Rebecca Farinas (niezależna naukowczyni), dr Aleksandra Łukaszewicz Alcaraz (Akademia Sztuki w Szczecinie), prof. Leszek Koczanowicz (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej) i dr Philip Dorstewitz (American University of Ras Al Khaimah).

Wśród zaproszonych osób są dwie z najważniejszych postaci we współczesnej amerykańskiej filozofii sztuki i estetyce: Joseph Margolis i Arnold Berleant. W polu amerykańskiej filozofii znajdziemy także takie osoby jak Richard Shusterman i Crispin Sartwell. Ponadto z pośród Europejskich badaczy znajdziemy na konferencji takie osoby, jak Roberta Dreon (Uniwersytet w Wenecji), Lyubov Bugaeva (Uniwersytet w Petersburgu). Polska refleksja filozoficzna będzie reprezentowana przez prof. Leszka Koczanowicza oraz dr Aleksandrę Łukaszewicz Alcaraz.

W ramach konferencji pojawią się również doktoranci przedstawiający swoje oryginale przemyślenia oraz studentka Akademii Sztuki w Szczecinie: Małgorzata Michałowska, która zrealizuje artystyczny performance.

Zapraszamy do odwiedzenia strony: eaep2015.com gdzie można znaleźć szczegółowe informacje oraz galerię artystyczną prezentująca prace artystów polskich i amerykańskich zainteresowanych tematyką emancypacji z różnych punktów widzenia: w perspektywie społecznej, politycznej, osobistej, artystycznej i formalnej.

Amerykańscy artyści: Jan Gilbert, Lew Thomas.

Polscy artyści: Dominika Kotarba, Łukasz Skąpski (Akademia Sztuki w Szczecinie), Zbigniew Romańczuk (Akademia Sztuki w Szczecinie).

Zachęcamy także do tworzenia swoich profili naukowych na poziomie „social media” strony projektu oraz do dyskusji na temat emancypacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *