Emancypacja | galeria prac artystów

„Emancypacja: Wyzwania na Skrzyżowaniu Amerykańskiej i Europejskiej Filozofii” to filozoficzna konferencja i projekt internetowy zawierający galerię artystyczną. Fizyczna konferencja odbędzie się w dniach 26-28 luty na Fordham University, Lincoln Center Campus w Nowym Jorku. Konferencja jest finansowana przez Towarzystwo na Rzecz Rozwoju Filozofii Amerykańskiej (Society of Advancement of American Philosophy), Centralno-Europejskie Forum Pragmatystyczne (Central European Pragmatist Forum) i Towarzystwo Pragmatystyczne z Nowego Jorku (New York Pragmatist Society). Organizatorami są: Prof. Judith Green (Fordham University), dr Rebecca Farinas (niezależna naukowczyni), dr Aleksandra Łukaszewicz Alcaraz (Akademia Sztuki w Szczecinie), prof. Leszek Koczanowicz (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej) i dr Philip Dorstewitz (American University of Ras Al Khaimah). Wśród zaproszonych osób są dwie z najważniejszych postaci we współczesnej amerykańskiej filozofii sztuki i estetyce: Joseph Margolis i Arnold Berleant. W polu amerykańskiej filozofii znajdziemy także takie osoby jak Richard Shusterman i Crispin Sartwell. Ponadto z pośród Europejskich badaczy znajdziemy na konferencji takie osoby, jak Roberta Dreon (Uniwersytet w Wenecji), Lyubov Bugaeva (Uniwersytet w Petersburgu). W ramach konferencji pojawią się również doktoranci przedstawiający swoje oryginale przemyślenia.

Zapraszamy do odwiedzenia strony: eaep2015.com gdzie można znaleźć szczegółowe informacje oraz galerię artystyczną prezentująca prace artystów polskich i amerykańskich zainteresowanych tematyką emancypacji z różnych punktów widzenia: w perspektywie społecznej, politycznej, osobistej, artystycznej i formalnej.

Amerykańscy artyści: Jan Gilbert, Lew Thomas.

Polscy artyści: Dominika Kotarba, Łukasz Skąpski (Akademia Sztuki w Szczecinie), Zbigniew Romańczuk (Akademia Sztuki w Szczecinie).

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *