Elżbieta Wasyłyk | „Czytając polichromię”

9 września 2015 | godz. 18.00 | Galeria BWA i UP, ul. Okrzei 9/2 w Pile

Zapraszamy na spotkanie pt. „Czytając polichromię” z dr hab. profesorem Akademii Sztuki w Szczecinie – Elżbietą Wasyłyk.

polichromia.original

 

Dr hab. Elżbieta Wasyłyk

 

Laureatka m.in. VI Biennale Sztuki Sakralnej w Gorzowie Wlkp. i XXIII Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie 2010.
Ważniejsze realizacje to: cykl płócien Pascha prezentowany w Instytucie Kultury Polskiej w Rzymie w 2001 roku, Kształt obecności prezentowany w latach 2007-2009 w BWA w Pile, w Galerii Arsenał w Poznaniu i w Krypcie u Pijarów w Krakowie, Rozważania w drodze – cykl prezentowany w Galerii Wieża Ciśnień w Koninie oraz Re-Kreacja. Misterium osoby w Galerii u Jezuitów w Poznaniu i w Galeria ZPAP Kierat 1 w Szczecinie. W ramach obchodów Roku Chopinowskiego przedstawiła w BWA w Pile wystawę: Chopin i inne obrazy z cyklu Re-Kreacja. Misterium Osoby. Jest autorką polichromii w Kościele p.w. Jana Chrzciciela w Trzciance, w kaplicy Sióstr Opatrzności Bożej w Wielkiej Wsi k. Wolsztyna i w kaplicy kościoła p.w. Bożego Ciała w Szczecinie. Zaprojektowała witraże m.in. do kościoła p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Darłowie. Współpracuje z Galerią Wieża Ciśnień w Koninie, dla której w latach 2007-2009 przygotowała cykl wykładów pt. Malarstwo w obrazie filmowym i z BWA w Pile. Wzięła udział w Forum Malarstwa Polskiego, Lesko 2004, w realizacji Marianowskiej Drogi Krzyżowej (2009). Jej Dyptyk malarski współtworzy kolekcję Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej Dom Praczki w Kielcach (2005). Wydała dwa tomiki wierszy: Spotykamy się i Kształt obecności. Jest laureatką kilku nagród w dziedzinie poezji, m.in. trzeciej nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim O ludzką twarz człowieka Krośnice 2001.

W roku 1990 ukończyła studia w PWSSP w Poznaniu, a w 2007 uzyskała doktorat na Uniwersytecie M. Kopernika w Toruniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *