Dwa koncerty wokalistów Akademii sztuki w Szczecinie

29 maja i 1 czerwca 2015 | piątek i poniedziałek | Ogród Zimowy Mediateki | Akademia Sztuki w Szczecinie

Akademia Sztuki w Szczecinie zaprasza na koncert studentów wokalistyki. O studiach na kierunku wokalistyka i samych koncertach, pisze Kierownik Zakładu Wokalistyki Akademii Sztuki w Szczecinie dr Ewa Filipowicz – Kosińska:

Najmłodszy kierunek Akademii Sztuki w Szczecinie – wokalistyka – ma już dwa lata, rozwija się i jest wspaniałym reprezentantem najmłodszej w Polsce uczelni artystycznej. Młodzi studenci przez okres swojej krótkiej nauki odnieśli już ogromne sukcesy, zarówno polskie jak i zagraniczne, w tym także w nowej siedzibie Filharmonii Szczecińskiej m. in. podczas inauguracji działalności tej sceny, ale także podczas Koncertu Bożonarodzeniowego 2014, czy obchodów Jubileuszu 5-lecia utworzenia Akademii Sztuki w Szczecinie w tym roku. Współpraca ze Stowarzyszeniem Muzycznym „Bel Canto Ueckermünde” (Musikverein „Bel Canto Ueckermünde“ e.V.), Filharmonią Zielonogórską, Stowarzyszeniem Polskich Artystów Muzyków, Stowarzyszeniem Organowym Św. Zofii w Brüssow (St. Sophien Orgelverein Brüssow), Zamkiem Książąt Pomorskich, Stowarzyszeniem Miłośników Opery na Zamku w Szczecinie, Związkiem Artystów Scen Polskich, Międzynarodowym Domem Kultury w Międzyzdrojach, czy Miejskim Ośrodkiem Kultury w Policach umożliwiła młodym studentom wokalistyki występy na scenach polskich, a także w Niemczech i w Danii ponad 50 razy.

Obecnie w Szczecińskiej Akademii Sztuki na kierunku wokalistyka pod bacznym okiem prof. Grażyny Flicińskiej – Panfil, prof. Piotra Kusiewicza, prof. Wojciecha Maciejowskiego, dr Sylwii Burnickiej – Kalischewskiej, dr Ewy Filipowicz – Kosińskiej, dr Joanny Tylkowskiej – Drożdż oraz asystentów mgr. Tomasza Krzysicy i mgr. Pawła Wolskiego studiuje 25 studentów. Na Wydział Edukacji Muzycznej, kierunek wokalistyka, specjalność śpiew solowy przyjmowane są osoby z przygotowaniem, a także bez przygotowania wokalnego i muzycznego, posiadające interesujący potencjał głosowy. Wszystkich zainteresowanych rekrutacją zachęcamy do odwiedzin strony internetowej Akademii Sztuki w Szczecinie.

Już wkrótce będzie można ponownie podziwiać młodych wokalistów podczas dwóch koncertów zatytułowanych „Popisy Wokalistów”. Oba koncerty odbędą się w siedzibie Akademii Sztuki w Ogrodzie Zimowym Pałacu pod Globusem w dniach 29.05. oraz 01.06.2015 roku o godz. 19.00. Przy fortepianie studentom towarzyszyć będą dr Natalia Kałucka, mgr Agnieszka Kuźma i mgr Karolina Stańczyk. Będzie nie tylko piękny śpiew solowy, ale także prezentacja fragmentu „Krakowiaków i górali” Jana Stefaniego w reżyserii Mirosława Kosińskiego, przygotowanego przez dra Jacka Kraszewskiego, w ramach zajęć o nazwie „zespoły wokalne”. Natomiast w dniu 1.06 także popisy taneczne, z choreografią samych studentów Gabrielii Dziadko oraz Damiana Zaborowskiego pod opieką artystyczną mgr Artemidy Ikonomu,

Zapraszamy wszystkich, którzy kochają piękny śpiew i interesują się postępami studentów wokalistyki, a także i tych, którzy marzą o tym, żeby w przyszłości swoją karierę związać właśnie ze śpiewem. Na koncerty wstęp jest wolny. Serdecznie zapraszamy!

Kierownik Zakładu Wokalistyki

Akademii Sztuki w Szczecinie

dr Ewa Filipowicz – Kosińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *