Drugi Ogólnopolski Przegląd Plakatu Roller Poster 2016

8 kwietnia – 16 maja 2016 | 13 Muz | pl. Żołnierza Polskiego 2 | Szczecin

wernisaż – 8 kwietnia (piątek) 2016 r., godz. 18.00

 

Zapraszamy na drugą edycje projektu Roller Poster – Ogólnopolskiego Przeglądu Plakatu Autorskiego. Przegląd Roller Poster dotyczy konkretnego zjawiska w dziedzinie projektowania plakatu jakim jest self-edition, czyli wydawanie i upublicznianie projektów własnym sumptem, bez komercyjnego zlecenia, w celu subiektywnej wypowiedzi artystycznej. Założeniem organizatora jest ukazanie kondycji plakatu autorskiego i jego popularyzacja. Jest to jedyny przegląd tego typu twórczości w kraju.

Podczas tegorocznej edycji 65 Artystów zaprezentuje ponad 200 plakatów!

Poprzednia edycja odbyła się w czerwcu 2014 roku, w TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie. Na zakończenie pierwszej edycji Roller Poster powstała wirtualna galeria – http://www.2014.rollerposter.pl/.

W październiku 2015 projekt Roller Poster został zakwalifikowany do Open Programme na Łódź Design Festival, jako wydarzenie towarzyszące.
http://lodzdesign.com/event/roller-poster-ogolnopolski-przeglad-plakatu-autorskiego/

Roller Poster to nie tylko wystawy – to również okazja do zapoznania studentów z warsztatem Artysty. W listopadzie 2015 roku odbyły się dwudniowe warsztaty dla 20 studentów Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie. Przeprowadził je Jan Bajtlik, uznany polski grafik. Temat warsztatów dotyczył problemów osób niepełnosprawnych. Plakaty zostały zgłoszone na międzynarodowy konkurs studencki 8. Skopjeposter ISPC. W rezultacie 7 studentów Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie zostało zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej a dwoje z nich zajęło I (Kaja Kleśta) i II miejsce (Piotr Depta).

 

Kurator wystawy – dr Justyna Machnicka

Organizator – Wirtualna Galeria Roller Poster działająca przy Katedrze Projektowania Graficznego Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie

Partner – 13 MUZ

uczestnicy roller poster 2016 nazwiska i miasta

Roller Poster 2016  projekt: Justyna Machnicka

Roller Poster 2016
projekt: Justyna Machnicka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *