Co-working w Centrum Przemysłów Kreatywnych

W Akademii Sztuki w ramach nowej inwestycji: Centrum Przemysłów Kreatywnych, powstaje nowa przestrzeń, przeznaczona na strefę co-workingową. W minioną środę odbyło się spotkanie, podczas którego omawiany był temat sposobów wykorzystania tej przestrzeni.

Spotkanie poprowadziła dr Magda Małachowska, specjalista ds. rozwoju CPK

 

W spotkaniu wzięli udział:

Kamila Kijo, Technopark Pomerania

Robert Król, Fundacja Netcamp

Marcin Kobiela, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

Rafał Ślusarczyk, Regionalne Centrum Innowacji i Transferu technologii

Maciej Monkiewicz, Business Link

Magda Małachowska – Akademia Sztuki

 

„Spotkanie odbyło się w pracowni malarskiej Akademii Sztuki. Ta przestrzeń to  przedsmak przestrzeni co-workingowej, którą uruchomimy w 2016 roku w ramach Centrum Przemysłów Kreatywnych. Podczas spotkania omawialiśmy problemy lokalnego rynku, potrzeby studentów, przedsiębiorców i start upowców.  Poszukiwaliśmy wspólnych rozwiązań, relacji – sieci powiązań jako kapitału społecznego dla przyszłych przedsiębiorców AS. Ostatecznie znaleźliśmy czynnik wyróżniający nas na rynku spośród istniejących rozwiązań – możliwość prototypowania, fizycznej produkcji pomysłów, które powstają na uczelniach i w innych jednostkach naukowo – biznesowych. I to nam się podoba! Mamy coś czego inni nie mają: brudne laboratoria.”

dr Magda Małachowska, specjalista ds. rozwoju CPK

 

 

Projekt Akademia ZMIENIA Szczecin: Centrum Przemysłów Kreatywnych realizowany przez Akademię Sztuki w Szczecinie obejmuje przebudowę dawnego internatu szkół medycznych i zmianę funkcjonalności tego budynku. Powstają laboratoria, których wykorzystanie pozwoli na współpracę uczelni i biznesu.

Więcej informacji o projekcie

 

IMG_9577

logokasa