Chór Kameralny AS weźmie udział w Festiwalu Cantio Lodziensis

16 listopada chóralny śpiew rozbrzmiewać będzie w Łódzkim Domu Kultury, bowiem odbędzie  się kolejna  XXII edycja  Łódzkiego Festiwalu Chóralnego Cantio Lodziensis, który posiada formułę konkursu. Organizatorami są: Łódzki Dom Kultury oraz Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział w Łodzi.  Chóry rywalizować będą w ośmiu odrębnych kategoriach, a ich programy oceniać będzie międzynarodowe jury pod przewodnictwem prof. Dariusza Dyczewskiego rektora Akademii Sztuki w Szczecinie.

Do Łodzi przyjadą chóry i zespoły wokalne m.in. z Warszawy, Katowic, Włocławka, Wejherowa, Szczecina, Ostrołęki.  Obchodząc w tym roku dwusetną rocznicę urodzin St. Moniuszki organizatorzy przewidują dodatkową nagrodę za najlepsze wykonanie utworu naszego narodowego kompozytora. Jury nominuje również laureata Festiwalu do udziału w Festiwalu Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza, który odbędzie się w Poznaniu.
Festiwal to święto chóralistyki dla melomanów, chórów oraz ich dyrygentów mogących zaprezentować swoje osiągnięcia artystyczne. Różnorodność występujących zespołów oraz prezentowane przez nie programy artystyczne przyczyniają się do popularyzacji pięknej i szlachetnej  formy muzykowania zespołowego jaką jest  – chóralistyka.

Udział Chóru Akademii Sztuki w Łódzkim Festiwalu Chóralnym Cantio Lodziensis jest dofinansowany przez Województwo Zachodniopomorskie, w ramach projektu PoMorze Sztuki 2019