Chór Kameralny AS w Nowym Jorku

Chór Kameralny AS pod dyrekcją dr Barbary Halec w dniach 14- 21. 10.2015 będzie przebywał w Nowym Jorku. Głównym organizatorem pobytu studentów w USA jest Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku. Chór zaprezentuje się amerykańskiej i polonijnej publiczności podczas czterech koncertów:

16 października w piątek w Kościele Św. Cyryla i Metodego

18 października w niedzielę w szkole polskiej na Ozone Park , wieczorem weźmie udział w uroczystej mszy św. w kościele Św. Alojzego ” Msza Dziedzictwa Narodowego ” , w której będą uczestniczyć dostojnicy kościoła z Polski , po mszy jest zaplanowany koncert.

 

Najważniejsza uroczystość na którą chór został zaproszony to finał Międzynarodowego Konkursu Literackiego Twórczości im. W. Chotomskiej ” Od słowa do pieśni – Polska Literacka i Muzyczna ” , konkurs jest organizowany przez Konsulat Generalny w NY. Chór przygotował specjalny repertuar na który składają się utwory chóralne współczesnych kompozytorów polskich ( sakralne i świeckie ) do tekstów W. Chotomskiej , K. K. Baczyńskiego J. Tuwima , Cz. Miłosza , M. Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, L. Staffa , M. Konopnickiej , K. I. Gałczyńskiego.

 

W czwartek 15 października zespół uświetni uroczystość podpisania umowy o współpracy i wymianie  kulturalnej między Polskim Związkiem Chórów i Orkiestr a Polonijnym Stowarzyszeniem Śpiewaczym, uroczystość odbędzie się w Konsulacie RP a podpisy złożą prezesi tych organizacji Pani Izabela Kobus- Salkin i prof. Dariusz Dyczewski w obecności Pani Konsul Alicji Tunk.

 

Podczas pobytu jest zaplanowane zwiedzanie NY a także wyjście na przedstawienie do Metropolitan Opera. Mamy nadzieję że pobyt w USA w przyszłości otworzy drzwi do częstych wymian, koncertów i wspólnych projektów kulturalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *