Chór Akademii Sztuki w Irlandii!

W dniach 18-21 października 2019 r. Chór Akademii Sztuki w Szczecinie uczestniczyć będzie w  Irlandii w wydarzeniach związanych z obchodami Roku Moniuszkowskiego pn. „Stanislaw Moniuszko i XIX-wieczna muzyka”.  Wizyta zespołu to efekt współpracy animatorów chóralistyki z województwa zachodniopomorskiego  z instytucjami  w Irlandii, w tym Ambasady RP w Dublinie.  Chór wystąpi wraz z lokalnymi zespołami  w kościele St Michael w Limerick i w katedrze St Mel w Longford. Jest to jedno z największych i niecodziennych polsko-irlandzkich wydarzeń kulturalnych zorganizowanych w Irlandii w ostatnich 15 latach! Koncerty mają również na celu upamiętnienie 200-lecia narodzin jednego z najbardziej znanych polskich kompozytorów – Stanisława Moniuszki.

Głównym organizatorem trasy koncertowej jest stowarzyszenie Midlands Polish Community aktywnie działające w środkowej Irlandii na rzecz  polsko-irlandzkiej integracji i współpracy.

Niedziela, 20.go października o godz. 19:00 – katedra St Mel’s Cathedral, Longford
Wystąpią:
– Chór Akademii Sztuki, Szczecin, Polska
– Longford County Choir, Longford
– Athlone Choral Society, Athlone
– irlandzka harfistka Niamh Columb

Wyjazd Chóru Akademii Sztuki jest dofinansowany przez Województwo Zachodniopomorskie w ramach programu poMORZE sztuki 2019!

fot. K. Gołebiowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *