Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch | Wspólne Brzmienia

26 września 2017 | wtorek | godzina 19.00 | Filharmonia w Szczecinie

Myślą przewodnią tegorocznej edycji będzie „powrót do korzeni” w wydaniu chóralno-instrumentalnym, którego motywem głównym stanie się muzyka etniczna.

Do współpracy zaproszono wybitnych artystów: zespół KROKE oraz wokalistkę KAYAH, wykonawców od lat osiągających sukcesy na światowych scenach muzycznych. Szczególna uwaga skupi się na muzyce klezmerskiej. Publiczność będzie miała okazję usłyszeć oryginalne aranżacje melodii żydowskich, wywodzących się z krakowskiego Kazimierza, jak również urokliwe pieśni bałkańskie czy poruszające, obfitujące w kontrastujące emocje utwory kultury Romów. W czasie koncertu zaplanowana jest również projekcja obrazów o tematyce etnicznej, będących tłem dla tego wydarzenia. Całość spięta będzie w ramy historii, opowieści o zapomnianych miejscach tak, aby ukazać poszukiwanie korzeni, swoiste dotarcie do zakamarków duszy człowieka, który poszukuje swojego pochodzenia, miejsca, przynależności. Propozycja na pewno zainteresuje osoby poszukujące niecodziennych muzycznych wrażeń, ceniące eksperymentalne projekty artystyczne!

Partnerem wydarzenia jest Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, projekt współfinansowany jest przez Województwo Zachodniopomorskie i Miasto Szczecin.

Koncert odbędzie się 26 września 2017 r. o godz. 19.00 w Filharmonii w Szczecinie. Bilety do nabycia na bilety.fm.

 

Wspólne brzmienia: Etno Project

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *