Bezpłatne warsztaty dla uczniów i studentów

Muzycy Stowarzyszenia Baltic Neopolis Orchestra, wykładowcy Akademii Sztuki w Szczecinie oraz muzycy Filharmonii w Neubrendenburgu poprowadzą 6 czerwca bezpłatne warsztaty oraz otwarte próby dla studentów z Polski i Niemiec. Projekt zakończy koncert w Muzeum Narodowym w Szczecinie tego samego dnia.

 

 

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Baltic Neopolis Orchestra wraz z Filharmonią w Neubrandenburgu ma za zadanie rozwinąć współpracę między muzykami z Polski i Niemiec, a przede wszystkim stworzyć im platformę wymiany doświadczeń poprzez edukację muzyczną młodzieży, kształcącej się w obszarze Euroregionu Pomerania. Jest to również próba zachęcenia młodych muzyków z Niemiec do kontynuacji edukacji muzycznej w Szczecinie.

 

 

Pomysł opiera się na warsztatach dla uczniów oraz studentów polskich i niemieckich. Warsztaty obejmą lekcje z zakresu skrzypiec, altówki, wiolonczeli, harfy oraz muzyki kameralnej i odbędą się w sobotę 6 czerwca w godz. 10:00 – 16:00 w Szczecińskim Inkubatorze Kultury.

 

Dzień zakończy się koncertem kameralnym „Zagadkowe Trio w Duecie“ z cyklu Muzeum Muzyki o godz. 17:00 w Muzeum Narodowym w Szczecinie. W koncercie wystąpią  artyści  z Polski (Baltic Neopolis Quartet) i Niemiec (muzycy z Filharmonii Neubrandenburg), a młodzi uczestnicy projektu i szczecińska publiczność będą mieli okazję usłyszeć dzieła będące przedmiotem warsztatów.

 

 

Projekt wyróżnia się na tle innych tego typu wydarzeń doborem instrumentów solowych. Poza instrumentami smyczkowymi w projekcie bierze bowiem udział także harfa.

 

 

Oba wydarzenia są bezpłatne. Informacja i zapisy na warsztaty: tel. 504 716 740, biuro@balticneopolis.pl .

 

O wejściu na koncert zdecyduje kolejność przybycia.

plakat_MM_bez_granic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *