Audycja studentów WEM

1 lutego 2015 | niedziela | godzina 14.30 | Sala Kameralna | Pałac pod Globusem

 

Publiczna prezentacja przed egzaminem semestralnym

Zapraszamy na audycję sprawdzającą przygotowanie do egzaminu semestralnego studentów dwóch kierunków Wydziału Edukacji Muzycznej: edukacji muzycznej i wokalistyki, z którymi zajęcia prowadzi regularnie dr Sylwia Burnicka – Kalischewska. Audycja odbędzie się w niedzielę o godz. 14:30 w Pałacu pod Globusem, w Sali Kameralnej na pierwszym piętrze.

 

Dla studentów wokalistyki śpiew solowy jest przedmiotem głównym. Dla studentów kierunku edukacja muzyczna natomiast, śpiew wykładany jest formie zajęć o nazwie emisja głosu z metodyką i stanowi jeden z wielu przedmiotów, które trzeba zaliczyć w każdym semestrze I i II roku. Forma zaliczenia jest niemal identyczna na obu kierunkach, a jest nią publiczna prezentacja, różniąca się tylko repertuarem i ilością utworów.

 

Swoje przygotowanie do egzaminu półrocznego sprawdzać będą studentki kierunku Edukacja Muzyczna: Magda Grzymkowska, Monika Jakubcewicz, Agnieszka Jamrozik, Marta Kijek, Paula Kurdziel, Eliza Nowakowska, którym przy fortepianie towarzyszyć będą mgr Małgorzata Wielgolińska oraz Bogumiła Kuźmińska – Lagun. Dołączą do nich studentki Wokalistyki: Agata Kłos i Aleksandra Wojtachnia z fortepianowym wsparciem mgr Karoliny Stańczyk.

 

W programie utwory N. Vaccai, arie starowłoskie A. Caldary, A. Lottiego, J. Pertiego, A. Falconieri, pieśni W. A. Mozarta, J. Brahmsa i S. Moniuszko.