Arhythmic_Class vol.1 pres. Jurek Przeździecki

17 maja 2016 | wtorek | godzina 19.00 | sala teatralna | Pałac pod Globusem

 

wstęp wolny

Idea Arhytmic Perfection, zakłada istnienie muzycznego ideału, który można doskonale „odtworzyć”, trzeba jednak stwierdzić, że prócz takiego wykonania istnieje nieskończona ilość „pomyłek” tj. możliwości wykonania danego utworu zakładających błąd jako integralną część kompozycji.

„Zakładając, że całe życie uczyliśmy się muzyki w taki sposób by zagrać ją bezbłędnie-wyobraźmy sobie, że istnieje cała sfera muzyki, której nikt nie zna, której nikt nie toleruje, nie akceptuje, nie chce… jak gdyby po drugiej stronie lustra…
Nie ad libitum, nie free, nie aleatoryka-na wzór „Łańcuchów” Lutosławskiego –to nie muzyka, która jest antytezą tego, co znamy-to nie z nieświadomości- ale z wiedzy, z miłości do tego co znamy. Chcemy poznać wszelkie wersje tej muzyki, tej którą kochamy-której pragniemy, która gdy się omsknie ręka, gdy wymknie się pierwotna idea zaczyna żyć własnym życiem… i to jest właśnie cud! CUD NOWEJ MUZYKI!”
Jerzy Mazzoll, pomysłodawca i koordynator cyklu

Arhythmic Class to miejsce spotkań artystów dźwięku, wirtuozów, producentów, konstruktorów w miejscu do tego stworzonym . AC to przestrzeń intelektualna do praktycznej analizy założeń niemożliwych.

Podczas pierwszej z czterech prezentacji wystąpi przed Państwem Jerzy Przeździecki, reprezentant młodszego pokolenia twórców elektroniki, zaczynał od lekcji gry na fortepianie, które pobierał jako dziecko. Jako student Akademii Sztuk Pięknych odkrył muzykę elektroniczną, a dokonania takich formacji jak Coil, Throbbing Gristle i Psychic TV zainspirowały go do samodzielnego komponowania. Owocem twórczych poszukiwań Przeździeckiego jest album „Biscuit Symphony” (2011) oraz kilkanaście singli i EPek wydanych przez wytwórnie Recognition, Cocoon, Synewave i Definition Records. Polskiego producenta doceniono również za granicą – jego energetyczne sety didżejskie wybrzmiewały w klubach Portugalii, USA, Japonii, Australii i Afryki Południowej. Kompozycje Przeździeckiego trafiły też do repertuaru innych DJów.

organizatorem wydarzenia jest Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie we współpracy z Akademią Sztuki w Szczecinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *