Anna Kosińska | recital

31 maja 2015 | niedziela | godzina 19.00 | Ogród Zimowy Mediateki | Pałac pod Globusem

 

W poniedziałek występowała w Carnegie Hall w Nowym Jorku, w niedzielę zagra w Szczecinie, w Pałacu pod Globusem.

Anna Kosińska, studentka Akademii Sztuki w Szczecinie, laureatka między innymi II Nagrody na Międzynrodowym Konkursie Piano and String Competition 2015 w Nowym Jorku, I Nagrody na 25 th Young Musician International Competition Citta di Barletta we Włoszech w kategorii „Duo Chamber Music Prize ” wystąpi w niedzielę o godzinie 19.00.

 

Zapraszamy na recital Anny Kosińskiej z klasy skrzypiec dr. Bogdana Szczerkowskiego. W programie G. Lekeu, E. Lalo, G. Pierné.

Przy fortepianie: Michał Francuz, Milena Palkaj.

 

Wstęp wolny.

Anna Kosinska

 

Anna Kosińska urodziła się w 1990 roku. Swoją muzyczną edukację rozpoczęła w klasie skrzypiec Ludmiły Sołowiewicz w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Jeleniej Górze, którą ukończyła z wyróżnieniem.

W 2013 roku ukończyła z wyróżnieniem studia I stopnia na Wydziale Instrumentalnym w Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie skrzypiec Profesora Bogdana Szczerkowskiego. Obecnie jest studentką roku dyplomowego studiów II stopnia.

 

Anna Kosińska jest stypendystką: Fundacji Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich   Porozumienie bez barier, Rektora Akademii Sztuki Stypendium dla najlepszych studentów, Prezydenta Miasta Szczecin, Prezydenta Miasta Jeleniej Góry oraz Towarzystwa imienia Witolda Lutosławskiego oraz Instytutu Muzyki i Tańca w Warszawie Stypendium dla Najzdolniejszych Studentów Wyższych Szkół Artystycznych, w ramach, którego w lutym 2015 roku wzięła udział w koncercie na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

Anna Kosińska jest laureatką II Nagrody na Międzynrodowym Konkursie Piano and String Competition 2015 w Nowym Jorku, II Nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej w Bystrzycy Kłodzkiej, I Nagrody w Konkursie Skrzypcowym Miniatura w Jeleniej Górze ,II Nagrody w Konkursie Instrumentalnym Miniatura w Szczecinie oraz Nagrody w III Edycji Konkursu Rotariańskiego.

 

Anna Kosińska występowała w najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata :Filharmonii Berlińskiej, Narodowej Filharmonii w Pradze, Sali Rudolfinum, Lincoln Center w Nowym Jorku, Alice Tully Hall, Gewandhaus Lipsk, Congress Center w Dreźnie, Sali Koncertowej Parlamentu Europejskiego w Brukseli

 

W 2007 roku dokonała nagrania płytowego z Orkiestrą Kameralną EUROPERA pod dyrekcją Dalibora Tuža.

 

Anna Kosińska uczestniczyła w wielu festiwalach m.in. w: Festival Internetional de Musique Universitaire w Belfort, Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Nowym Jorku, Festiwalu im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie oraz w Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Szczecinie.

 

W 2010 roku Anna Kosińska wystąpiła jako solistka, (wykonując Navarre P. Sarasatego) z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

 

Anna Kosińska doskonaliła swoje umiejętności w klasach skrzypiec: Bernarda Le Monnier (Paryż), Daniela Stabrawy (Berlin), Tomasza Tomaszewskiego (Berlin), Moniki Urbaniak-Lisik (Berno), Roberta Szredera (Maastricht), Tadeusza Gadziny (Warszawa), Adama Kosteckiego (Hannover), Jakuba Jakowicza (Warszawa) oraz Marii Sławek (Kraków).

 

Od 2013 roku Anna Kosińska kontynuuje studia magisterskie w Akademii Sztuki
w Szczecinie w klasie skrzypiec Profesora Bogdana Szczerkowskiego.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *