Alicja Urbanowicz | Nagroda Specjalna w Göritz

Alicja Urbanowicz, studentka Wydziału Edukacji Muzycznej Akademii Sztuki w Szczecinie wyśpiewała sobie Nagrodę Specjalną na VII Międzynarodowym Konkursie Malchower Kirchenpreis w Göritz, który odbył się w dniach 1-2 maja 2015 roku. Alicja Urbanowicz (sopran) wzięła udział w konkursie w kategorii „Duet klasyczny” w polsko-niemieckim składzie, razem z uczennicą śpiewu solowego Szkoły Muzycznej w Ueckermünde (Kreismusikschule Uecker-Randow) Anniką Violą Eberbach (mezzosopran).

Do konkursu przystąpiło 62 uczestników z Polski, Łotwy i Niemiec.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 12 czerwca br. w Gutshaus Ludwigsburg w Schenkenbergu.

Duetowi towarzyszył na fortepianie Romuald Kalischewski, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Alicji Palety-Bugaj w katedrze prof. Jana Ekiera, pianista od lat zatrudniony w Kreismusikschule Uecker-Randow, a w programie konkursowym znalazły się duety Mozarta, Mendelssohna i Thilmana.

Duet przygotowała wokalnie dr Sylwia Burnicka-Kalischewska, wykładowca śpiewu solowego na kierunku wokalistyka przy Wydziale Edukacji Muzycznej Akademii Sztuki, jednocześnie pedagog śpiewu solowego w Kreismusikschule Uecker-Randow.

Alicja Urbanowicz, fot. Agnieszka Połeć

Alicja Urbanowicz, fot. Agnieszka Połeć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *