Aleksandra Łukaszewicz Alcaraz | recenzja | „Estetyka. Biuletyn”

W 2013 roku dr Aleksandra Łukaszewicz Alcaraz reprezentując Mediatekę zorganizowała „Przedsięwzięcie kulturalne: Oprawa artystyczna wraz z panelem dyskusyjnym na Światowym Kongresie Estetycznym 2013”. Oprawa artystyczna składała się z:

 

1)         Rzeźby Rafała Żarskiego zrobione z różnych materiałów będące kopią drobnych

tanich przedmiotów różnego rodzaju wyprodukowanych w Chinach, rozstawione na niewielkich drewnianych półeczkach.

2)         Akcji artystycznej Rafała Żarskiego: „Namiot do odpoczynku na godziny”.

3)         Projekcji filmu animowanego „Rysunki, które zrobiłem w manii” Mikołaja Tkacza.

4)         Projekcji zestawu kilku filmów studentów zapętlonych na monitorach zawieszonych na stałe na różnych piętrach.

5)         Projektu dr hab. Łukasza Skąpskiego – „Muzyka z kosza” – zainstalowany w windzie (nad sufitem) odtwarzacz muzyki wraz z głośnikami, odtwarzający muzykę royalty free, wyrzuconą przez autora do kosza (komputerowego) i wyjętą z tego kosza na rzecz projektu.

6)         Podcast video i „Performance Estetyczny” Lidii Sapińskiej.

 

W wydanym ostatnio numerze internetowego czasopisma „Estetyka. Biuletyn”, 1(1)2014 znajdujemy bardzo interesującą i pozytywną opinię o działaniach artystycznych Akademii Sztuki ze Szczecina.

 

„Od wielu lat działania artystyczne rozgrywają się poza salami muzealnymi, tuż obok nas w przestrzeni publicznej. Przyzwyczailiśmy się do tego typu działań, jak i do tego, że zwykle artyści prowokują do aktywności widzów. Czasami nie mamy ochoty na tego rodzaju wymuszoną partycypację, chyba że jest dyskretna i dystyngowana. W czasie trwania Kongresu ICA w Krakowie w 2013 swoje działania artystyczne zaprezentowali studenci i artyści Akademii Sztuki ze Szczecina. Odczytałam je jako dyskretne, inteligentnie skonstruowane tło Kongresu” –

Elżbieta Staniszewska, „Działania artystyczne Akademii Sztuki ze Szczecina w czasie trwania 19. ICA Kraków 2013”, ss. 70-72.

 

Ciąg dalszy czytaj pod linkiem:

http://www.iphils.uj.edu.pl/pte/Estetyka.Biuletyn_1(1)_2014.pdf

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *