AKADEMIA DOSTĘPNA_bez barier

5-16 listopada 2016 | Pałac pod Globusem | Szczecin

Dzieci i seniorzy z Lipian i Człopy w Akademii Sztuki w Szczecinie.

Zabawy z fotografią, nadruki, perkusyjne szaleństwa i koncert – tak w skrócie prezentuje się program tegorocznej, jesiennej edycji projektu Akademia Dostępna_bez barier. Do pięknie wyremontowanego Pałacu pod Globusem i imponującego Centrum Przemysłów Kreatywnych zaprosiliśmy ponad 120 dzieci i seniorów, by razem z naszymi wykładowcami i studentami odkrywali sztukę oraz swoje twórcze możliwości. Za dwa tygodnie odwiedzi nas młodzież z Lipian.

Projekt skierowany jest do mieszkańców mniejszych miejscowości naszego województwa, którzy z różnych względów mają utrudniony dostęp do kultury.

Zadanie współfinasowane jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Zachodniopomorskiego w ramach program Kultura dostępna

 

O PROGRAMIE

AKADEMIA DOSTĘPNA_bez barier to kompleksowy program edukacyjno-artystyczny realizowany przez Akademię Sztuki w Szczecinie, który skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych z różnych miejscowości województwa zachodniopomorskiego. Zadanie, w którym przewidujemy udział łącznie ponad 300 os. w podziale na grupy wiekowe, realizowane jest od czerwca br.. w siedzibie Akademii Sztuki w Pałacu pod Globusem. Wszystkim grupom zapewniamy zajęcia na wysokim, profesjonalnym poziomie artystycznym o wysokich wartościach edukacyjnych. Ogromną wagę przywiązujemy do aktywnego udziału uczestników w każdej proponowanej formule, dlatego warsztaty odbywają się w małych grupach.

 

 

Program jesiennej edycji

 

Zabawy z fotografią czyli malowanie światłem – warsztaty dotyczące fotografii i sposobu wykorzystania światła do manipulacji obrazem foto. Warsztaty realizowane będą w profesjonalnym studio fotograficznym. Każdy uczestnik będzie mógł indywidualnie bądź w grupie zrealizować cykl fotografii, a swoja pracę otrzyma na wydruku.

Zapewniamy wszystkie materiały i sprzęt foto.

 

Printy na materiale (grafiki na koszulki/torby – wyszywanie lub odbijanie).

Warsztaty z pogranicza designu oraz grafiki użytkowej. Każdy z uczestników zaprojektuje za pomocą gotowych materiałów swój motyw na koszulce lub torbie. Wzory będą wyszywane (filc, materiały typu filc, zamsz itp) lub odbijane farbą do materiałów za pomocą wycinanych szablonów. Każdy uczestnik wykona motyw na koszulce lub torbie, którą na koniec warsztatów zabierze ze sobą. Będzie się czym pochwalić J

 

Koncert

W świat musicalu i operetki przeniosą nas młodzi i zdolni wokaliści Akademii Sztuki w Szczecinie, laureaci wielu nagród i stypendiów W ich wykonaniu usłyszymy najbardziej znane utwory. Nie zabraknie również popularnych utworów z lat 50. i 60. XX w. oraz wspólnego śpiewania. Organizatorzy zadbają, by wspólnie spędzony czas przy pięknej muzyce wywołał uśmiech i radość u słuchaczy.

 

Warsztaty perkusyjne

Będzie to warsztat oparty na brazylijskich instrumentach perkusyjnych takich jak: agogo, tamborim, chocalho, caixa, repinique, sudro. Prowadzący przybliżą uczestnikom instrumentarium i proste, podstawowe, sambowe zagrywki rytmiczne z karnawałowym swingiem. Te zajęcia to zabawa i nauka w jednym. Uczestników zaprosimy do zaczarowanej krainy muzyki i pokażemy jak tworzyć i bawić się muzyką. W trakcie warsztatów dzieci na drodze gier i zabaw przekonają się, jak piękny i bogaty jest świat muzyki, a co ważne same zabawią się w muzyków.

Warsztat poszerza świadomość muzyczną, ukazuje możliwość poznawania muzyki bez potrzeby czytania nut. Rozwija pamięć muzyczną/rytmiczną. A przede wszystkim zapewnia wszystkim uczestnikom świetną zabawę.

 

Na tropie sztuki

Uczestników zaprosimy na pełną wyzwań grę pałacową “Na tropie sztuki”.

Podczas gry, uczestnicy stworzą swoje projekty artystyczne, poznają Akademię Sztuki i jej siedziby. Każdy z uczestników, po wykonaniu zadań odkryje w sobie moc odkrywania  i tworzenia. Dzieci dowiedzą się, że ograniczenia są tylko trudnością, którą można pokonać na drodze do realizacji swoich pomysłów.

Ponadto nasi goście zwiedzą Muzeum Narodowe i Zamek Książąt Pomorskich.

akademiadostepna-znakowanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *