Akademia dostępna | warsztaty i koncerty

19 – 28 listopada 2015 | Pałac pod Globusem | Akademia Sztuki w Szczecinie

 

Akademia Dostępna to kompleksowy program edukacyjno-artystyczny skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym seniorów i osób niepełnosprawnych ruchowo z małych miejscowości województwa zachodniopomorskiego (m.in. Człopa, Widuchowa, Lipiany). Jednym z najważniejszych założeń tej inicjatywy jest przybliżenie, w atrakcyjnej formule i z wykorzystaniem najnowszych narzędzi, zagadnień z obszaru muzyki, sztuk wizualnych, a także historii regionu na drodze aktywnego uczestnictwa i bezpośredniego doświadczania.

Zajęcia odbędą się 19, 21 i 28 listopada. Program dla każdej grupy wiekowej jest odmienny. Proponujemy między innymi warsztaty muzyczne, w tym: instrumenty perkusyjne i śpiew; zajęcia fotograficzne, z grafiki artystyczne a także grę pałacową opartą na różnych dziedzinach sztuki. Rekrutacja uczestników do tegorocznej edycji projektu została już zakończona.

 

Od pięciu lat proponujemy mieszkańcom Szczecina koncerty, wystawy, otwarte wykłady i warsztaty. Program „Akademia dostępna” tworzyliśmy z myślą o mieszkańcach innych gmin Województwa Zachodniopomorskiego, którzy na co dzień nie mogą uczestniczyć w naszych wydarzeniach. Do współpracy zaprosiliśmy kilka gmin, wśród nich te, które bez wahania wsparły Akademię na starcie, fundując niepospolity instrument – fortepian koncertowy.

Zainteresowanie projektem było ogromne. Już dziś staramy się o środki na kolejną edycję.

 

Projekt odbywa się dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu Kultura Dostępna, a także dzięki wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego.